Notowania

slv
12.05.2015 14:09

Przychody Selvity będą rosły wolniej niż w pierwszym kwartale

Firma nadal liczy na roczny wzrost przychodów z usług na poziomie 30 proc. przy dwucyfrowej rentowności netto

Podziel się
Dodaj komentarz
(Selvita)
Paweł Przewięźlikowski, prezes Selvity

Przychody ze sprzedaży Selvity w kolejnych kwartałach nie będą już tak dynamicznie rosły, jak w I kw. 2015 roku, ale firma nadal liczy na roczny wzrost przychodów z usług na poziomie 30 proc. przy dwucyfrowej rentowności netto, zapowiedział prezes Paweł Przewięźlikowski.

Łącznie spółka wypracowała w pierwszych trzech miesiącach 2015 r. 12,0 mln zł przychodów, co oznacza wzrost o 57 proc. r/r. Zysk netto wyniósł w tym samym okresie 1,27 mln zł i był wyższy o 119 proc. r/r. Rentowność netto wyniosła 10,5 proc.

- W kolejnych kwartałach nie spodziewamy się dynamik na poziomie ponad 50 proc. Naszym celem jest osiągnięcie w tym roku 30 proc. wzrost przychodów z usług. Patrząc na poziom naszego obecnego backlogu, nie powinniśmy mieć z tym większego problemu - powiedział Przewięźlikowski podczas konferencji prasowej.

Stan zakontraktowania Selvity na 2015 r. (stan na 12 maja 2015 r.) wynosił 37,6 mln zł i był wyższy o 27 proc. w porównaniu z I kwartałem ub.r.

- Prowadzimy obecnie rozmowy z firmami, które mogłyby być naszymi partnerami przy dwóch naszych projektach. Myślimy, że w drugiej połowie roku podpiszemy odpowiednie umowy. Z naszych obserwacji wynika, że im później dochodzi do podpisania takich umów, tym wartość kontraktu jest wyższa - dodał Przewięźlikowski.

W I kwartale rozpoczęła działalność spółka zależna Selvity w Wielkiej Brytanii. W lipcu ma ruszyć również sprzedaż poprzez firmę zależną w USA.

- Będziemy chcieli otwierać kolejne nasze centra sprzedaży również w innych krajach, ale na razie za wcześnie jest na podanie większych szczegółów - zapowiedział prezes.

W przyszłym roku spółka planuje otworzyć także kolejny oddział produkcyjny w Polsce zlokalizowany blisko ośrodków akademickich.

- Prowadzimy rozmowy w dwóch miastach i jedyne, co możemy zdradzić, to że wśród nich nie ma Warszawy - powiedział wiceprezes spółki Bogusław Sieczkowski.

Notowania tygodniowe akcji Selvity

Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne. Od 2011 roku Selvita była notowana na rynku NewConnect, zaś w grudniu 2014 r. spółka przeniosła notowania na rynek główny GPW.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: slv, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz