Notowania

górnictwo
17.05.2018 13:57

PSG chce zbudować 45 wyspowych stacje LNG w latach 2018-2021

Polska Spółka Gazownictwa (PSG) - spółka zależna Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) - planuje zbudować 45 wyspowych stacji regazyfikacji LNG w latach 2018-2021, poinformował p.o. prezesa Marian Żołyniak.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Polska Spółka Gazownictwa podpisała 502 listy intecyne z 313 gminami, które są zainteresowane odbiorem tego błękitnego paliwa" - powiedział Żołyniak podczas 12. Polskiego Kongresu Naftowców i Gazowników w Krakowie.

Podkreślił, że budowa takich stacji pozwala gminom na uzyskanie dostępu do gazu ziemnego mimo braku gazociągów przesyłowych w danym regionie.

"W latach 2018-21 chcemy postawić 45 wyspowych stacji. W perspektywie chcemy ich postawić dużo więcej, tak żeby zlikwidować białe plamy" - dodał prezes.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz