Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PZ Cormay otrzyma od PARP prawie 20 mln zł

1
Podziel się:

Całkowity koszt realizacji projektu wynosi 43,643 mln zł.

PZ Cormay otrzyma od PARP prawie 20 mln zł
(skynesher/ iStockphoto)

PZ Cormay ma umowę dotyczącą dofinansowania projektu analizatorów diagnostycznych z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Maksymalna wartość subwencji to 19,99 mln zł.

"Przedmiotem umowy jest udzielenie spółce dofinansowania na realizację projektu 'Pierwsze wdrożenie do produkcji analizatorów diagnostycznych (hematologicznych i biochemicznych) nowej generacji z dedykowaną linią odczynników' ze środków publicznych oraz określenie praw i obowiązków stron umowy związanych z realizacją projektu" - czytamy w komunikacie.

Całkowity koszt realizacji projektu wynosi 43,643 mln zł, a kwota kosztów kwalifikowanych związanych z realizacją projektu wynosi 33,496 mln zł. Wartość dofinansowania w związku z realizacją projektu przyznana została w wysokości nieprzekraczającej 19,998 mln zł.

"Spółka jest zobowiązana do sfinansowania kosztu realizacji projektu w wysokości przekraczającej maksymalny poziom dofinansowania, w tym wynikającego ze wzrostu całkowitego kosztu realizacji projektu po zawarciu umowy" - czytamy dalej.

PZ Cormay to producent odczynników diagnostycznych i dystrybutor światowej klasy aparatury medycznej. Od ponad 27 lat zajmuje się produkcją testów in vitro dla chemii klinicznej, elektroforezy, hematologii, koagulologii oraz serologii grup krwi. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od 2008 roku.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
ooooooooooooo...
7 lat temu
jak Pani Premier pomaga wszystkim innym oprócz frankowiczów to nie patrzy na sytuację finansowa innych krajów, tylko 2 ml z rodzinami pokrzywdzonych przez banki umykało jej uwadze , a po roku jak sie odezwała w tej sprawie to = basta żadnej pomocy.Spredy to żadna przecież pomoc