Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PZ Cormay potrzebuje prawie 60 mln zł. Będzie emisja akcji

0
Podziel się:

Cena emisyjna akcji została ustalona na poziomie 1,50 zł za sztukę.

Janusz Płocica, prezes PZ Cormay
Janusz Płocica, prezes PZ Cormay (Zelmer)

Spółka PZ Cormay ustaliła cenę emisyjną akcji serii K na 1,5 zł za akcję. Do 10 czerwca inwestorzy mogą kupować akcje z prawem poboru.

"W dniu 8 czerwca 2015 Zarząd PZ Cormay S.A. ustalił cenę emisyjną akcji serii K na 1,50 zł. W ramach emisji akcji z prawem poboru zaoferowane będzie maksymalnie 31 861 977 akcji serii K. Dniem prawa poboru jest 12 czerwca 2015. Posiadaczowi na dzień prawa poboru 1 akcji PZ Cormay S.A. przysługiwać będzie 1 prawo poboru" - podała spółka.

Zgodnie z zasadą D-2 ostatnim dniem, w którym można nabyć akcje spółki, które uczestniczyć będą w prawie poboru, jest 10 czerwca 2015 r.

Kurs akcji PZ Cormay w ostatnich trzech miesiącach

- W naszej ocenie emisja akcji serii K z prawem poboru na tak ustalonych warunkach daje realne szanse na uzyskanie potrzebnych spółce środków na skuteczne dokończenie realizowanych od wielu lat projektów inwestycyjnych. (...) Oferta publiczna jest krokiem niezbędnym do tego, by spółka wkroczyła na ścieżkę dynamicznego wzrostu opartego o rozwój własnych analizatorów - Equisse, Hermes i Bluebox - skomentował prezes spółki Janusz Płocica, cytowany w komunikacie.

Na dokończenie prowadzonych od wielu lat projektów inwestycyjnych PZ Cormay potrzebuje 59,5 mln zł. Istotna część tej kwoty (26,8 mln zł) obejmuje finansowanie ostatnich prac, związanych z walidacją i wprowadzeniem na rynek analizatorów Equisse, Hermes i Bluebox, podano dalej.

Pierwsze analizatory z linii Hermes powinny znaleźć się w ofercie spółki już pod koniec 2015 roku. Po nich do sprzedaży gotowy będzie analizator biochemiczny Equisse, a premiera rynkowa Bluebox'a przewidziana jest na pierwsze półrocze 2016 roku. Pozostałe środki z emisji akcji serii K przeznaczone zostaną na budowę i wyposażenie centrum produkcyjnego PZ Cormay w Lublinie.

PZ Cormay to producent wysokiej jakości odczynników diagnostycznych i dystrybutor światowej klasy aparatury medycznej. Od ponad 27 lat zajmuje się produkcją testów in vitro dla chemii klinicznej, elektroforezy, hematologii, koagulologii oraz serologii grup krwi. W połowie kwietnia Money.pl pisało o konflikcie wewnątrz spółki PZ Cormay i jego wpływie na działalność spółki.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)