Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Quercus TFI skupi akcje własne za kwotę nawet 30 mln zł

0
Podziel się:

Transakcją może być objętych ponad 6 milionów papierów.

Quercus TFI skupi akcje własne za kwotę nawet 30 mln zł
(CarlosAndreSantos/iStockphoto)

Akcjonariusze Quercus Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych zdecydowali o przeznaczeniu kwoty 30,79 miliona złotych na nabycie do 6,6 miliona akcji własnych, wynika z uchwał podjętych przez walne zgromadzenie. Nabycie akcji własnych może nastąpić w terminie do 30 czerwca 2015 roku.

"Walne gromadzenie dokonuje podziału zysku Quercus TFI S.A. za rok obrotowy 2014, w kwocie 31 383 463,04 zł w następujący sposób:

a) na nabycie akcji własnych spółki - kwota 30 643 933,16 zł - poprzez przekazanie na kapitał rezerwowy, o którym mowa w ust. 2,

b) na pokrycie kosztów nabycia akcji własnych spółki - kwota 150 000,00 zł - poprzez przekazanie na kapitał rezerwowy, o którym mowa w ust. 2,

c) na kapitał zapasowy - kwota 589 529,88 zł" - czytamy w uchwałach.

Walne postanowiło utworzyć "kapitał rezerwowy na nabycie akcji własnych", w kwocie 30,79 mln zł przeznaczony na sfinansowanie nabywanie akcji własnych, wraz z kosztami ich nabycia kwotę z zysku za rok obrotowy 2014.

Łączna liczba nabywanych akcji własnych może wynieść nie więcej niż 6 600 000 akcji, co odpowiada nie więcej niż 10 proc. ogólnej liczby głosów.

"Łączna kwota przeznaczona na nabycie akcji własnych zostanie podzielona proporcjonalnie do liczby akcji na okaziciela i akcji imiennych na dwie części - część przeznaczoną na przeprowadzenie skupu w trybie zaproszenia akcjonariuszy posiadających akcje na okaziciela do składania ofert sprzedaży tych akcji na rzecz spółki oraz część przeznaczoną na przeprowadzenie skupu w trybie indywidualnych ofert nabycia akcji kierowanych do akcjonariuszy posiadających akcje imienne" - czytamy dalej.

Spółka podała, że nabycie akcji własnych może nastąpić za cenę 9,50 zł, przy czym cena, będzie jednakowa dla akcji na okaziciela i akcji imiennych. Nabycie akcji własnych może nastąpić w terminie do 30 czerwca 2015 r.

Quercus TFI to pierwsze w Polsce publiczne towarzystwo funduszy inwestycyjnych, którego oferta skierowana jest do zamożnych i bardzo zamożnych inwestorów. Towarzystwo zostało założone w sierpniu 2007 r. przez grupę doświadczonych specjalistów z branży inwestycyjnej. W marcu 2011 r. Quercus TFI zadebiutował na rynku głównym warszawskiej giełdy.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)