Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Quercus TFI wypłaci dywidendę, albo skupi akcje

0
Podziel się:

Quercus przeznaczy na wypłatę całość zysku za ubiegły rok.

Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI
Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI (Quercus TFI S.A.)

Zarząd Quercus TFI rekomenduje, by z zysku za 2014 r. na wypłatę dywidendy lub nabycie akcji własnych przeznaczyć 30,6 mln zł. W przypadku wypłaty dywidendy byłoby to 0,46 zł na akcję, a dla skupu akcji własnych - 8,5 zł za akcję - podała spółka w komunikacie. Zarząd przyjął nową politykę dywidendową.

Z kolei na kapitał zapasowy lub rezerwowy trafić miałaby kwota 739,5 tys. zł_ . _

_ (...) Przy założeniu wypłaty dywidendy lub przeprowadzenia skupu akcji własnych na w/w poziomie, kapitały własne i wskaźnik pokrycia wymogu kapitałowego będą znajdowały się na poziomie, zezwalającym na wypłatę do 100 proc. zysku wypracowanego w 2014 r. _ - napisano w komunikacie.

Notowania Quercus - 1 tydzień

Ponadto, zarząd Quercus TFI przyjął nową treść polityki dywidendy._ _

_ Zarząd będzie rekomendował walnemu zgromadzeniu wypłatę wypracowanego zysku netto za dany rok obrotowy w wysokości do 100 proc. zysku netto, z uwzględnieniem: sytuacji finansowej spółki, potrzeb inwestycyjnych (...), obowiązującego stanowiska KNF w sprawie polityki dywidendowej TFI, zapotrzebowania spółki na płynne środki finansowe oraz wymogów kapitałowych obowiązujących spółkę zgodnie z przepisami prawa _ - poinformowano._ _

_ Zarząd będzie rekomendował wypłatę zysku netto do akcjonariuszy w formie dywidendy lub nabycia akcji własnych w wyniku oferty skierowanej do wszystkich akcjonariuszy (buy-back). Ostateczne decyzje dotyczące wypłaty zysku netto wypracowanego za dany rok lub przeznaczenia zysku w całości bądź części na inne cele będą należały do walnego zgromadzenia _ - dodano.

W zeszłym roku walne Quercus TFI uchwaliło skup do 7 mln akcji własnych, na który spółka może przeznaczyć 37,7 mln zł. Tym samym spółka nie wypłaciła 0,53 zł dywidendy na akcję, jak rekomendował zarząd.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)