Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
31.12.2018 13:03

Radius Projekt chce wydać ok. 50 mln zł na inwestycje w segment hotelowy w 2019

Warszawa, 31.12.2018 (ISBnews) - Radius Projekt ocenia, że jeśli potwierdzą się prognozy dotyczące sprzedaży 150 mieszkań w IV kw. bieżącego roku, to cały 2018 rok zakończy sprzedażą na poziomie 800 mieszkań, poinformował współwłaściciel spółki Jerzy Kuprijaniuk. W przyszłym roku Radius Projekt mocniej wyjdzie na rynek z ofertą związaną m.in. z branżą hotelową i zamierza przeznaczyć ok. 50 mln zł na inwestycje w ten segment rynku.

Podziel się
Dodaj komentarz

W pierwszych trzech kwartałach 2018 r. Radius Projekt sprzedał 650 mieszkań. Plan na ostatni kwartał br. to 150 mieszkań.

"Jesteśmy zadowoleni z wyników. Sumaryczna sprzedaż za rok 2018 będzie podobna do tej za rok poprzedni, kiedy to sprzedaliśmy 820 mieszkań. Utrzymujemy się na pewnym poziomie mimo podwyżek cen wymuszonych zwiększonymi kosztami wykonawstwa. Nadal odczuwamy wysoki popyt na nasze produkty, dlatego rozwijamy naszą ofertę i jeszcze bardziej modyfikujemy pod kątem oczekiwań potencjalnych klientów. Przykładem tego jest wprowadzenie do sprzedaży nowych etapów inwestycji Park Leśny Rembertów oraz Apartamenty Raków, z dużą ilością mieszkań 2- i 3-pokojowych o mniejszych metrażach" - powiedział Kuprijaniuk, cytowany w komunikacie.

Deweloper w br. niemal zakończył sprzedaż mieszkań w lokalizacjach Apartamenty Bakalarska i Nowy Raków. Na tym ostatnim osiedlu sprzedane jest ponad 90% mieszkań mimo, iż zakończenie inwestycji planowane jest na ostatni kwartał 2019 r. Według przedstawicieli Radius Projekt to odpowiedź na oczekiwania klientów, którzy coraz częściej poszukują małych funkcjonalnych mieszkań - o powierzchni od 27 do 50 m2.

Radius Projekt nie ogranicza się tylko do segmentu deweloperskiego i w przyszłym roku zamierza mocniej wyjść na rynek co-workingowy, a także związany z branżą hotelową.

"Dzięki temu, że firma posiada własne nieruchomości i we własnym zakresie nimi administruje, jesteśmy w stanie zaoferować jedne z najbardziej dostępnych cenowo powierzchni w systemie co-workingowym, czego przykładem jest przestrzeń biurowa przy Al. Jerozolimskich 200. Pierwsze 500 m2 wynajęliśmy w błyskawicznym tempie, dlatego rozpoczęliśmy aranżację kolejnych 1 500 m2. A jest jeszcze inwestycja przy Św. Barbary 1, wynajęta w 90%" - podkreślił współwłaściciel Radius Projekt Maciej Domżała, cytowany w materiale.

Lokalizacja Al. Jerozolimskie 200 jest także wytypowana do inwestycji na rynku hotelowym. Został już w tej sprawie podpisany list intencyjny z kilkoma międzynarodowymi sieciami hotelowymi. Spółka planuje podać szczegóły w lutym.

"W planach Radius Projekt jest stworzenie 260 pokoi o standardzie trzygwiazdkowym. Grupa planuje przeznaczyć ok. 50 mln zł na inwestycje w ten segment rynku w 2019 r." - podsumowano.

Radius Projekt to grupa kapitałowa, która od ponad 20 lat działa na warszawskim rynku nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych. Profil biznesowy Radius Projekt obejmuje działalność deweloperską związaną z realizacją inwestycji mieszkaniowych. Od 2012 r. Radius Projekt jest także generalnym wykonawcą inwestycji mieszkaniowych.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz