Notowania

budownictwo
12.10.2017 16:44

Radius Projekt sprzedał łącznie 620 mieszkań w I-III kw. 2017 r.

Podziel się
Dodaj komentarz

Radius Projekt sprzedał łącznie 620 mieszkań w okresie I-III kwartału 2017 r., poinformował ISBnews prezes spółek realizujących inwestycje mieszkaniowe grupy Robert Nowakowski.

,,Sytuacja na rynku mieszkaniowym jest bardzo dobra i za sprawą oferty dopasowanej do oczekiwań kupujących nasze wyniki sprzedaży są bardzo wysokie. W efekcie nasza strategia w najbliższym czasie koncentruje się na segmencie mieszkaniowym i nie planujemy nowych inwestycji w segmencie komercyjnym. Naszą ambicją pozostaje realizacja dużych osiedli, zmieniających oblicze całych dzielnic" - powiedział ISBnews Nowakowski.

Flagową inwestycją Radius Projekt jest 'Osiedle Nowy Raków' w Warszawie.

,,Jest to ostatni tak duży teren przeznaczony pod nową zabudowę mieszkaniową w tak bliskiej odległości od centrum. Prace budowlane ruszyły w kwietniu 2013 roku. Inwestycja zakłada budowę ok. 2000 mieszkań, sieci ulic wewnętrznych wraz z małą architekturą. Planowany czas trwania inwestycji to 6 lat.

,,Obecnie Radius Projekt oddał do użytkowania 7 z 18 budynków inwestycji 'Osiedle Nowy Raków'. Sprzedaliśmy 85% mieszkań w rozpoczętych etapach. Wprowadzamy teraz do sprzedaży budynek 15 i 16" - czytamy w komunikacie.

Kolejna inwestycja Radius Projekt ,,Apartamenty Bakalarska" z mieszkaniami w podwyższonym standardzie ma 80% sprzedanych mieszkań.

,,Najnowszą inwestycją Radius Projekt jest Park Leśny Rembertów. Będzie to nowoczesne osiedle z segmentu budżetowego, położone w warszawskim Rembertowie. Wybudujemy ponad 1 tys. mieszkań, w tym w pierwszym etapie wybudujemy 200 mieszkań. Inwestycje na tle najbliższej konkurencji ma wyróżniać podwyższony standard budynków. Od lipca, kiedy ruszyła sprzedaż, zostało nabytych 10% pierwszego etapu - dodał szef firmy.

Ponadto plany zakładają rozpoczęcie w październiku sprzedaży inwestycji ,,Apartamenty Raków" zlokalizowanej po sąsiedzku z ,,Osiedlem Nowy Raków". Znajdzie się tam ok. 700 mieszkań, a pierwszy etap będzie liczył ok. 100 mieszkań.

Radius Projekt to grupa kapitałowa, która od ponad 20 lat działa na warszawskim rynku nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych. Profil biznesowy Grupy obejmuje działalność deweloperską związaną z realizacją inwestycji komercyjnych oraz mieszkaniowych, a także najem i zarządzanie nieruchomościami biurowymi, usługowymi, magazynowymi oraz mieszkaniowymi. Od 2012 roku Radius Projekt jest także generalnym wykonawcą inwestycji mieszkaniowych.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz