Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rafako uruchomi program dobrowolnych odejść. Ma objąć około 200 osób

3
Podziel się:

Spodziewane koszty realizacji programu wyniosą maksymalnie do około 15 mln zł.

Rafako uruchomi program dobrowolnych odejść. Ma objąć około 200 osób
(Unsplash/CC0 Public Domain/pixabay)

Rafako podjęło decyzję o uruchomieniu Programu Dobrowolnych Odejść (PDO) dla swoich pracowników. Programem ma zostać objętych docelowo ok. 200 osób. Spodziewane koszty realizacji programu wyniosą maksymalnie do około 15 mln zł.

"Celem programu jest dostosowanie poziomu i kosztów zatrudnienia w Rafako do sytuacji rynkowej w obszarze działania spółki przy jednoczesnym wsparciu pracowników odchodzących zarówno poprzez świadczenia finansowe jak i świadczenia pozafinansowe" - czytamy w komunikacie.

Czas trwania programu ustalono na okres od 1 grudnia 2016 roku do 31 stycznia 2017 roku.

Uprawnionymi do skorzystania z oferty PDO będą w szczególności: pracownicy w wieku emerytalnym, pracownicy korzystający z uprawnień ochrony przedemerytalnej, pozostali pracownicy, którzy spełnią określone warunki i w terminie przewidzianym w regulaminie Programu złożą oświadczenie o chęci skorzystania z oferty PDO.

Spodziewane koszty realizacji programu wyniosą maksymalnie do około 15 mln zł, w zależności od liczby pracowników, którzy zgłoszą przystąpienie do Programu. Dokładna wysokość kosztów programu zostanie podana do wiadomości publicznej po jego zakończeniu. Spółka planuje pokryć koszty realizacji programu ze środków własnych, podsumowano w komunikacie.

Rafako S.A. jest największym w Europie producentem kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki. Oferuje generalną realizację bloków energetycznych opalanych paliwami kopalnymi. Większościowym akcjonariuszem spółki jest PBG w upadłości układowej. W 2015 r. spółka miała 1,55 mld zł skonsolidowanych przychodów.

budownictwo
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(3)
Wiesiek 76
7 lat temu
Hmm,niech Mordkaskiewicz sam sobie robi i tyle :) Fachowcy od siedmiu bolesci.Do roboty a nie opowiadac dyrdymaly.
Greg
7 lat temu
I tak trzymać!
Obywatel
7 lat temu
A wczoraj pisali że nie ma ludzi do pracy:)))