Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rafako wybuduje elektrociepłownię w Wilnie

0
Podziel się:

Podpisanie kontraktu może nastąpić nie wcześniej niż 15 dni od daty publikacji rozstrzygnięcia przetargu, a rozpoczęcie robót maksymalnie 9 miesięcy od podpisania kontraktu.

Rafako wybuduje elektrociepłownię w Wilnie
(Stefanie / Flickr (CC BY-NC 2.0))

Oferta Rafako została wybrana przez UAB Verslo Aptarnavimo Centras, firmę prowadzącą postępowanie przetargowe na mocy pełnomocnictwa udzielonego przez UAB Vilniaus Kogeneracin Jgain do budowy bloku kogeneracyjnego w elektrociepłowni w Wilnie, podało Rafako. Wartość oferty wynosi 149,65 mln euro netto.

"Podpisanie kontraktu może nastąpić nie wcześniej niż 15 dni od daty publikacji rozstrzygnięcia przetargu, a rozpoczęcie robót maksymalnie 9 miesięcy od podpisania kontraktu, przy czym uzależnione jest m.in. od uzyskania przez zamawiającego decyzji dotyczących finansowania projektu" - czytamy w komunikacie.

Oferta Rafako została wybrana w postępowaniu przetargowym pod nazwą "Budowa bloku kogeneracyjnego opalanego biopaliwem, składającego się z kotłów ze złożem fluidalnym oraz instalacji składowania i podawania biopaliwa", realizowanym w ramach budowy nowej elektrociepłowni w Wilnie.

Rafako S.A. jest największym w Europie producentem kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki. Oferuje generalną realizację bloków energetycznych opalanych paliwami kopalnymi. Większościowym akcjonariuszem spółki jest PBG w upadłości układowej. W 2015 roku spółka miała 1,55 mld zł skonsolidowanych przychodów.

budownictwo
nieruchomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)