Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rafako zaktualizowała strategię na lata 2015-2018

0
Podziel się:

Spółka wyznaczyła główne cele strategiczne na najbliższe lata.

Rafako zaktualizowała strategię na lata 2015-2018
(Bartosz Wawryszuk)

Rafako dokonało aktualizacji strategii stabilnego wzrostu grupy kapitałowej na lata 2015-2018, której celami jest m.in. wzmocnienie działań w obszarze badań i rozwoju, umocnienie pozycji krajowego lidera w zakresie przyjaznych środowisku rozwiązań technologicznych dla energetyki i przemysłu oraz rozwój sprzedaży na rynkach zagranicznych.

Zarząd Rafako podał, że w związku z zakończeniem realizacji niektórych celów, zmianą otoczenia rynkowego, konkurencyjnego oraz prawnego, dokonał aktualizacji strategii stabilnego wzrostu grupy kapitałowej Rafako na lata 2015-2018.

Spółka poinformowała również, że do głównych celów strategicznych spółki należy wzmocnienie działań w obszarze badań i rozwoju, umocnienie pozycji krajowego lidera w zakresie przyjaznych środowisku, nowoczesnych rozwiązań technologicznych dla sektora energetyki i przemysłu, rozwój sprzedaży na rynkach zagranicznych oraz optymalizacja zarządzania przedsiębiorstwem i grupą kapitałową, w tym rozwój działalności serwisowej.

W obszarze badań i rozwoju zakładane jest rozpoczęcie lub kontynuacja strategicznych programów badań i rozwoju, m.in. w zakresie technologii magazynowania energii, bloków konwencjonalnych o mocy 200MW, technologii ochrony środowiska w tym w zakresie nowych konkluzji BAT/BREF, rozwiązań dla energetyki odnawialnej oraz utylizacji odpadów, podano w prezentacji.

Umocnienie pozycji lidera branżowego zakłada zmianę struktury organizacyjnej firmy w oparciu o wyodrębnione jednostki biznesowe, rewizję zasad współpracy z kluczowymi partnerami biznesowymi oraz tworzenie trwałych aliansów strategicznych w zakresie wybranych rynków produktowych i geograficznych, a także rewizję i optymalizację w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw.

Rozwój sprzedaży na rynkach zagranicznych to dla Rafako wdrożenie dedykowanej struktury zarządzania sprzedażą na rynkach zagranicznych i wzmocnienie obecności na tradycyjnych rynkach oraz budowa pozycji na nowych rynkach zagranicznych.

Natomiast w obszarze optymalizacji zarządzania przedsiębiorstwem i grupą kapitałową zakładana jest optymalizacja wybranych narzędzi zarządczych w tym w zakresie kontrolingu i systemu MIS, gruntowna przebudowa systemu motywacyjnego w całym przedsiębiorstwie i grupie kapitałowej oraz koncentracja i rozwój działalności serwisowej w ramach Grupy, podano także.

Rafako S.A. jest największym w Europie producentem kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki. Oferuje generalną realizację bloków energetycznych opalanych paliwami kopalnymi. Większościowym akcjonariuszem spółki jest PBG w upadłości układowej. W 2015 roku spółka miała 1,55 mld zł skonsolidowanych przychodów.

energetyka
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)