Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rafako zastanawia się nad emisją akcji

0
Podziel się:

To jeden z trzech scenariuszy finansowania działalności spółki.

Rafako zastanawia się nad emisją akcji
(Monkeybusinessimages/Dreamstime)

Rafako rozważa trzy scenariusze finansowania działalności, m.in. finansowanie pomostowe od partnera strategicznego oraz emisję akcji - poinformowała Agnieszka Wasilewska-Semail, prezes Rafako. Decyzja powinna zapaść na początku 2015 r., po zatwierdzeniu układu PBG.

_ Na początku przyszłego roku będziemy wiedzieli więcej na temat finansowania działalności spółki _ - powiedziała Wasilewska-Semail. Prezes poinformowała, że spółka czeka na zatwierdzenie układu PBG.

_ Rozważamy trzy scenariusze. Najbardziej optymalnym jest zapewnienie finansowania przez podmioty, z którymi współpracujemy przy Jaworznie lub te biorące udział w układzie PBG _ - powiedziała.

W czwartek sąd zatwierdził listę wierzytelności PBG sporządzonych w postępowaniu upadłościowym spółki. W ciągu 30 dni sąd powinien wyznaczyć datę głosowania nad układem.

_ Kolejnym wariantem jest finansowanie pomostowe od partnera strategicznego. Nie mówimy tu o jednym konkretnym podmiocie, ale widzimy zainteresowanie współpracą z naszą spółką, m.in. wśród firm zagranicznych _ - powiedziała prezes.

_ Trzecia opcja to emisja akcji. W grę może wchodzić zarówno emisja bez prawa poboru, jak i z zachowaniem go w części lub całości. Możliwa jest również sprzedaż akcji jednemu podmiotowi _ - dodała.

Prezes ocenia, że free float Rafako jest bardzo rozproszony, co utrudnia podejmowanie decyzji dotyczących spółki. Na marcowym walnym akcjonariusze Rafako zdecydowali o zmianach w statucie, które upoważniają zarząd do podwyższenia kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego.

Zarząd jest uprawniony do podwyższania kapitału zakładowego spółki poprzez emisję nowych akcji o łącznej wartości nominalnej nie większej niż 30.663.996 zł, w drodze jednego lub kilku podwyższeń kapitału.

_ Spodziewamy się, że w I połowie przyszłego roku podpiszemy przynajmniej jedną umowę na rynkach zagranicznych. Mamy tam partnera, z którym negocjujemy dwa projekty. Każdy z nich powinien dać spółce 100-200 mln zł _ - powiedziała.

Wasilewska-Semail poinformowała, że aktualny backlog Rafako wynosi ok. 6,4 mld zł. _ Zakładamy wzrost przychodów w przyszłym roku. Obecne zakontraktowanie właściwie gwarantuje już zrealizowanie naszych złożeń budżetowych _ - dodała.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)