Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rafalska: Chcemy, by w minimalnej płacy nie uwzględniano dodatku stażowego

2
Podziel się:

Ministerstwo Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej (MRPiPS) skierowało do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych projekt nowelizacji z propozycją, by w płacy minimalnej nie uwzględniać dodatku stażowego, poinformowała szefowa resortu Elżbieta Rafalska.

Rafalska: Chcemy, by w minimalnej płacy nie uwzględniano dodatku stażowego

"Chcemy, żeby stażowe było dodatkiem ponad minimalne wynagrodzenie. Zdarza się taka sytuacja, że zatrudnienie podejmuje osoba, która nie ma żadnego stażu i dla niej, oczywiście, propozycja płacowa nie może być niższa niż minimalne wynagrodzenie. A osoba, która pracuje np. 15-20 lat też, niestety, pobiera minimalne wynagrodzenie. I ta wysługa lat stanowi część minimalnego wynagrodzenia" - powiedziała Rafalska w wywiadzie dla TVP Info.

Jest to odbierana jako niesprawiedliwe rozwiązanie, pracownicy zgłaszają to już od wielu lat, podkreśliła.

"10 grudnia ten projekt zmiany ustawy o minimalnym wynagrodzeniu skierowaliśmy do konsultacji międzyresortowych i społecznych z propozycją, żeby to rozwiązanie weszło w życie od 1 stycznia 2020 r." - podkreśliła minister.

We wrześniu Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2019 r., na mocy którego minimalne wynagrodzenie za pracę będzie wynosić 2 250 zł (w 2018 r. - 2 100 zł, co oznacza wzrost o 7,1%).

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
qwezas
4 lata temu
Stazowe? Przeciez to głownie w bużetowce? Gdzie pracodawca posluguje sie tym reliktem PRL?
Donek
4 lata temu
A na koniec Rafalska powie wszystkim pocauj lce mnie w cztery litery