Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Recykl chce sfinalizować akwizycję producenta wyrobów gotowych w I poł. 2016 r.

0
Podziel się
Recykl chce sfinalizować akwizycję producenta wyrobów gotowych w I poł. 2016 r.
bEhftrzF

Grupa Recykl chce dokonać zapowiadanej akwizycji producenta gumowych wyrobów gotowych w I poł. 2016 r. i konsolidować wyniki od II poł. przyszłego roku, poinformował dyrektor finansowy Zbigniew Fleszar. Spółka rozważa różne formy finansowania akwizycji, ale spodziewa się, że w całości będzie to finansowanie zewnętrzne.

"W niedalekiej perspektywie mamy przejęcie zakładu wyrobów gotowych. Nadal rozmawiamy z dwoma podmiotami, to nasi klienci. Nie ma jeszcze decyzji o finansowaniu, ale raczej w całości będzie zewnętrzne. Wartość przejęcia to do 10 mln zł. Chcemy tego dokonać w I półroczu, od II półrocza konsolidacja wyników" - powiedział Fleszar podczas konferencji prasowej.

"Ten podmiot miałby ok. 50% naszych rocznych przychodów" - dodał.

bEhftrzH

"Nie wykluczamy też akwizycji poziomej. Jeden z potencjalnych podmiotów 'odpadł', pojawiła się inna opcja. Może to nie będzie przejęcie, ale inwestycja pod kątem określonego klienta. Ale ważniejsza jest akwizycja producenta" - wyjaśnił.

Spółka ma także cel dalszego zmniejszania zadłużenia. Na koniec br. chce zejść do 18 mln zł zadłużenia oprocentowanego, w kolejnym obniżyć je o dalsze 3 mln zł.

Zadłużenie oprocentowane wyniosło 18,7 mln zł na koniec III kw. 2015 r. wobec 22,48 mln zł rok wcześniej.

Spółka podtrzymuje, że wypracuje w całym roku 2015 ok. 33 mln zł przychodów, a być może więcej. W przyszłym roku - jeśli akwizycja nie dojdzie do skutku - przychody powinny być nie niższe niż 36 mln zł, a wynik netto nie niższy niż 2,5 mln zł. W przypadku powodzenia akwizycji wyniki będą lepsze.

bEhftrzN

Spółka nadal myśli o debiucie na rynku głównym GPW.

"Na razie budujemy kapitalizację, być może w 2018 roku będziemy mogli poważniej się przymierzyć [do głównego rynku]" - podsumował Fleszar.

W lipcu br. przedstawiciele spółki poinformowali ISBnews, że Grupa Recykl zakłada w najbliższych latach rozwój organiczny i poprzez akwizycje - w pierwszej kolejności chciała przejąć w ramach integracji pionowej producenta wyrobów gumowych z czystego granulatu gumowego. Wyjaśnili też, że spółka myśli także o integracji poziomej, tj. przejęciu zakładu o takim samym profilu działalności.

Spółki z Grupy Recykl prowadzą zbiórkę zużytych opon, wytwarzają granulat gumowy wykorzystywany w wielu dziedzinach gospodarki, a także oferują usługi recyklingu i odzysku zużytych opon oraz w imieniu producentów i importerów opon prowadzą rozliczenia z tytułu opłaty produktowej. Grupa posiada zakłady w Śremie, Krośnie Odrzańskim i Chełmie oraz sieć zbiórki. Spółka jest notowana na NewConnect od stycznia 2011 r.

bEhftrAi
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)