Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
handel detaliczny
21.05.2015 09:55

Redan potrzebuje finansowania rozwoju. Nie podzieli się zyskiem

Całość zysku netto za 2014 r. 35,63 mln zł w całości ma trafić na kapitał zapasowy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Redan)
Radosław Wiśniewski, prezes Redan

Akcjonariusze Redanu zdecydują na walnym zgromadzeniu zwołanym na 18 czerwca o przeznaczeniu 35,63 mln zł zysku netto za 2014 r. w całości na kapitał zapasowy, wynika z projektów ZWZ.

"Walne zgromadzenie akcjonariuszy Redan S.A. postanawia zysk netto osiągnięty przez spółkę w roku obrotowym 2014 w kwocie 35 629 tys. zł zł przeznaczyć na kapitał zapasowy" - czytamy w projekcie uchwały.

"W odniesieniu do projektu uchwały w sprawie podziału zysku zarząd spółki zwraca się do walnego zgromadzenia akcjonariuszy z wnioskiem o przeznaczenie w całości zysku netto uzyskanego w 2014 r. na kapitał zapasowy. Zarząd ocenia, że obecnie grupa kapitałowa Redan znajduje się w okresie dynamicznego rozwoju, który wymaga wzrostu źródeł finansowania. Z jednej strony są regularnie pozyskiwane obce środki. Jednakże - w opinii zarządu - dla sfinansowania projektów rozwojowych uzasadnione jest także zatrzymanie w spółce uzyskanego zysku" - czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Notowania tygodniowe akcji Redan

Grupa kapitałowa Redan prowadzi działalność w zakresie detalicznej sprzedaży odzieży w Polsce oraz w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Redan opiera się na dwóch filarach: dyskontowym (sieć sklepów Textilmarket) oraz modowym (marki Top Secret, Troll oraz - od 2011 r. - Drywash). Od 2003 roku spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie.

Tagi: handel detaliczny, rdn, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz