Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Redan wyemituje obligacje serii F o łącznej wartości nominalnej 13 mln zł

0
Podziel się

Redan podjął uchwałę o emisji 13 tys. obligacji serii F o łącznej wartości nominalnej 13 mln zł, podała spółka. Wartość nominalna jednej obligacji wynosi 1 tys. zł, cena emisyjna jednej obligacji - 990 zł.

Redan wyemituje obligacje serii F o łącznej wartości nominalnej 13 mln zł
bDBtZGOJ

"Cele emisji:

1) 7 mln zł - zostanie przeznaczone na objęcie przez Redan SA nowowyemitowanych akcji TXM SA;

2) 5 mln zł - zostanie przeznaczone na częściową spłatę kredytu Redan SA wobec HSBC Bank Polska SA, wynikającego z umowy o kredyt importowy i linię akredytyw nr 80/2014 zawartej między stronami;

bDBtZGOL

3) 1 mln zł - zostanie przeznaczony na zabezpieczenia produktów pozabilansowych takich jak akredytywy dokumentowe lub gwarancje należytego wykonania umów najmu w ramach grupy kapitałowej spółki" - czytamy w komunikacie.

10 sierpnia Redan informował, że uzyskał od potencjalnego inwestora potwierdzenie objęcia dwuletnich obligacji o wartości nominalnej 13 mln zł w ramach emisji kierowanej.

Grupa kapitałowa Redan prowadzi działalność w zakresie detalicznej sprzedaży odzieży w Polsce oraz w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Redan opiera się na dwóch filarach: dyskontowym (sieć sklepów Textilmarket) oraz modowym (marki Top Secret, Troll oraz - od 2011 r. - Drywash). Od 2003 roku spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie. Spółka TXM, w której Redan ma pakiet większościowy akcji, zadebiutowała na GPW w grudniu 2016 r.

bDBtZGPm
giełda
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)