Notowania

nieruchomości
30.06.2015 11:15

Rekomendacja dla Echo Investment w dół

Cena docelowa spadła do 7,05 zł z 7,7 zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Patryk Ptak/REPORTER)
Piotr Gromniak, prezes Echo Investment

Analitycy Domu Maklerskiego BOŚ obniżyli rekomendację dla Echo Investment do "trzymaj" z "kupuj", a cenę docelową do 7,05 zł z 7,7 zł, wynika z raportu.

"22 czerwca, po sesji spółka poinformowała, że zawarła z Michałem Sołowowem i kontrolowaną przez niego firmą FTF Columbus umowę opcji sprzedaży i podziału zysku dotyczącą wieżowca Q22 w Warszawie. Według umowy, Echo ma prawo do zbycia projektu Q22 firmie FTF Columbus praktycznie po kosztach. Jeśli Echo nie zrealizuje opcji, FTF Columbus ma prawo do 75 proc. zysku wygenerowanego przez projekt. Q22 to wieżowiec w trakcie budowy zlokalizowany przy Al. JP II w Warszawie, którego powierzchnia wynajmu netto wynosi 52 tys. m2 - czytamy w raporcie.

Według szacunków analityków DM BOŚ, zysk z projektu, po jego ukończeniu, wyniesie 360 mln zł. Zgodnie z umową, Michał Sołowow ma prawo do 75 proc. tej kwoty (270 mln zł).

"W konsekwencji obniżamy naszą wycenę spółki o 270 mln zł lub 0,65 zł na akcję do 7,05 zł (poprzednio 7,7 zł na akcję). Nasza długoterminowa rekomendacja fundamentalna zostaje obniżona do trzymaj" - czytamy dalej.

Notowania tygodniowe akcji Echo Investment

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: nieruchomości, ech, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz