Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Analitycy DM mBanku wycenili Orange Polska

9
Podziel się:

W raporcie DM mBanku eksperci zakładają, że Orange Polska do końca 2018 roku podłączy do stacjonarnej sieci światłowodowej 3,5 mln gospodarstw.

Analitycy DM mBanku wycenili Orange Polska
(BARTOSZ KRUPA/EAST NEWS)

Analitycy Domu Maklerskiego mBanku obniżyli cenę docelową akcji Orange Polska do 7 zł z 8,05 zł i podtrzymali rekomendację "kupuj", wynika z raportu datowanego na 16 listopada.

Rekomendacja została wydana przy cenie 5,23 zł za akcję. We wtorek około godziny 16:36 kurs wynosił 5,23 po spadku o 1,69 procent wobec ostatniego zamknięcia.

W raporcie DM mBanku eksperci zakładają, że Orange Polska do końca 2018 roku podłączy do stacjonarnej sieci światłowodowej 3,5 mln gospodarstw. Nowa sieć ma przynieść około 200 mln złotych obrotów w 2018 roku i ponieść wyniki telekomu w kolejnych latach. Dzięki temu spółka będzie mogła wypłacić dywidendy.

Notowania akcji Orange Polska we wtorek

Analitycy wskazali, że jeśli założone tempo akwizycji klientów okazałoby się zbyt optymistyczne, Orange Polska może zmonetyzować sieć FTTH przez udostępnienie jej dla pozostałych trzech operatorów mobilnych. W skrajnym przypadku może dojść do separacji infrastruktury, na wzór wydzielenia spółki CETIN z czeskiego O2 w 2015 roku.

W rekomendacji analitycy prognozują, że zysk netto Orange Polska w 2016 roku wyniesie 68 mln zł, a przychody sięgną 11,4 mld zł.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(9)
Dinozaur
7 lat temu
Rekomendację czytam w dniu 08.03.2017r. to jest bez mała po czterech miesiącach po jej wydaniu. Co tu owijać w bawełnę .Na miejscu " analityków" strzeliłbym sobie w łeb. Skąd ich prognozy się biorą trudno dociec. Pewne jest, że biorą wynagrodzenie za niekompetencje. Takich rekomendacji unikać szerokim kołem.
Grzegorz
7 lat temu
Jestem bardzo zadowolony z firmy.W sieci jestem od zawsze.
ekonomista
7 lat temu
Orange i inni operatorzy to oligopol. Parę lat temu trochę konkurencji wniósł Play bo musiał pozyskać klientów a teraz znowu wszyscy udają, że "walczą" o klienta.
Adso
7 lat temu
Rewelka 11,4 mld przychodu i zysk 68 mln. tak tylko w Polsce, a Ci dalej zastanawiaja sie nad podatkiem obrotowym...
aq
7 lat temu
Czysta propaganda na rzecz Orange.