Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rekomendacja Famuru. Wycena mocno w dół

0
Podziel się:

Analitycy BESI obniżyli rekomendację dla Famuru do "neutralnie" z "kupuj", a cenę docelową akcji - do 1,87 zł z 3,61 zł.

Rekomendacja Famuru. Wycena mocno w dół
(Famur)
bEIEsbgB

Analitycy BESI (Grupo Novo Banco) obniżyli rekomendację dla Famuru do "neutralnie" z "kupuj", a cenę docelową akcji - do 1,87 zł z 3,61 zł, wynika z raportu datowanego na 24 sierpnia.

"W raporcie z 24 sierpnia zespół Equity Research BESI obniżył rekomendację dla spółki Famuru z 'kupuj' do 'neutralnej', obniżając jednocześnie cenę docelową akcji spółki do 1,87 zł (wcześniej 3,61 zł). Analitycy spodziewają się znacznego spadku wyników spółki na koniec 2015 i 2016 roku. Prognozę zysku EBIT dla spółki Famur na lata 15/16 obniżyli zatem odpowiednio o 60 proc. i 58 proc." - czytamy w komunikacie poświęconym raportowi.

W środę około godz. 10:15 za akcję Famuru na GPW płacono 1,65 zł, bez zmian wobec ostatniego zamknięcia.

bEIEsbgD

Notowania tygodniowe akcji Famur

Zespół analityków Biura Maklerskiego BESI oczekuje, że w drugim kwartale Famur odnotuje słabą sprzedaż, na poziomie 162 mln zł oraz EBIT zbliżony do 3 mln zł, co oznacza marżę EBIT 1,8 proc. (w porównaniu z 14 proc. w drugim kwartale 2014 r. i 17,2 proc. za rok budżetowy 2014).

BESI spodziewa się również słabego wyniku w drugiej połowie 2015 roku, przy jedynie niewielkiej poprawie rentowności w ostatnim kwartale. Wynika to z wciąż pogarszającej się sytuacji na polskim rynku węgla i obecnego braku kontraktów eksportowych, co może mieć negatywny wpływ również na wyniki w 2016.

"Nie widzimy żadnych bodźców, dzięki którym otoczenie biznesowe Famura mogłoby ulec poprawie w średnim okresie. Niepokoi nas także, że dłuższe okresy spływu należności od polskich przedsiębiorstw górniczych mogą mieć negatywny wpływ na kapitał obrotowy spółki Famur" - napisał w raporcie Konrad Strzeszewski, analityk BESI.

bEIEsbgJ

Famur jest obecnie notowany na poziomie EV/EBITDA 5.1x i 4.5x za 15/16E, co oznacza dyskonto 22 proc. i 40 proc. względem spółek o podobnym profilu na świecie. W opinii BESI jest to w pełni uzasadnione.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bEIEsbhe
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)