Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rekomendacja GTC z ceną docelową 5,73 zł

0
Podziel się:

GTC za kilka lat będzie w stanie dzielić się zyskiem z akcjonariuszami.

Rekomendacja GTC z ceną docelową 5,73 zł
(Martin Zabala /Xinhua/Photoshot/REPORTER)
bELfWXYl

Analitycy Domu Maklerskiego BDM, w raporcie z 16 marca, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla GTC od zalecenia "akumuluj" z ceną docelową 5,73 zł za akcję.

Analitycy prognozują, że przychody ze sprzedaży GTC w 2015 r. będą bliskie 124,1 mln EUR, osiągając jednocześnie 82,7 mln EUR wyniku brutto.

"Nieznaczny spadek przychodów rdr będzie wynikał z mniejszej liczby przekazanych mieszkań. Kluczowe dla wyników spółki będą odpisy, których może dokonać deweloper. Naszym zdaniem należy liczyć się z księgowymi odpisami na poziomie ok. 40,5 mln EUR (stanowi to 7,7 proc, kapitałów własnych)
"- napisali w raporcie.

bELfWXYn

"Tym samym EBITDA powinna wynieść 30,5 mln EUR (oczyszczona o odpisy ok. 71,0 mln EUR), natomiast na poziomie netto możemy mieć do czynienia ze stratą 4,4 mln EUR (po oczyszczeniu ok. 36,1 mln EUR zysku)" - dodali.

Notowania GTC - 1 tydzień

Model analityków zakłada zakończenie inwestycji w Wilanowie pod koniec pierwszego kwartału 2018 r., a w Białołęce na koniec trzeciego kwartału 2017 r.

"Docelowo liczymy również, że po rozpoczęciu działalności tych obiektów i unormowaniu wyników operacyjnych, GTC będzie w stanie wprowadzić stałą politykę dywidendy i będzie dzielić się zyskiem z akcjonariuszami (przyjmujemy wypłatę na poziomie 30 proc. wyniku netto)" - napisali analitycy.

bELfWXYt

Dodali, że w przypadku wskaźnika P/BV, deweloper jest handlowany z dyskontem w odniesieniu do dużych deweloperów komercyjnych (ok. 35 proc. względem dużych podmiotów zagranicznych).

"Dlatego uwzględniając ograniczone ryzyko dalszych negatywnych zaskoczeń oraz względną słabość kursu GTC wobec innych deweloperów przy perspektywie poprawy sytuacji operacyjnej spółki w najbliższych kwartałach rozpoczynamy wydawanie rekomendacji dla spółki od zalecenia Akumuluj z ceną docelową na poziomie 5,73 PLN" - czytamy w raporcie.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bELfWXYO
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)