Notowania

apple
27.04.2015 23:04

Rekordowe wyniki kwartalne Apple

To zasługa sprzedaży iPhone'a i Mac'a, ale fani czekają już na Apple Watch.

Podziel się
Dodaj komentarz
(faungg's photo/Flickr (CC BY-ND 2.0))

Rekordowe wyniki Apple po pierwszych trzech miesiącach 2015 roku. To efekt wysokiej sprzedaży iPhone'a i Mac'a oraz, a także rekordowych obrotów poprzez App Store.

Apple w pierwszym kwartale tego roku zanotował przychody ze sprzedaży na poziomie 58 miliardów dolarów. Przełożyło się to na 13,6 miliarda "czystego" zysku. W tym samym okresie poprzedniego roku spółka z Kalifornii miała 45,6 miliarda dolarów przychodów i 10,2 miliarda zysku.

Na dobre wyniki spółki złożyła się rekordowa sprzedaż kwartalna iPhone'a i Mac'a. O największej w historii sprzedaży można mówić w przypadku sklepu internetowego App Store.

W kolejnych miesiącach w wynikach coraz wyraźniej powinna być widoczna sprzedaż inteligentnych zegarków Apple Watch. W przedsprzedaży tylko w USA koncern Apple otrzymał 1,7 miliona zamówień na to urządzenie. Apple Watch jest dostępny w trzech wersjach, z czego za najtańszą trzeba zapłacić 349 dolarów. Ceny Apple Watch Edition mogą przekraczać nawet 10 tysięcy dolarów.

Przy okazji wyników zarząd Apple podał prognozy wyników na kolejny kwartał. Przychody ze sprzedaży powinny znaleźć się w przedziale od 46 do 48 miliardów dolarów.

Spółka opublikowała raport po zamknięciu sesji na Wall Street, a ta w poniedziałek wypadła dla posiadaczy akcji Apple bardzo udanie. Wartość papierów wzrosła o 1,8 procent do poziomu 132,65 dolara za walor.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: apple, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz