Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rekordy na Wall Street. Indeks Dow Jones na najwyższym poziomie w historii

0
Podziel się:

Na rekordowych poziomach jest również S&P 500.

Rekordy na Wall Street. Indeks Dow Jones na najwyższym poziomie w historii
(Kentannenbaum/Dreamstime)
bEUXsbqt

Indeksy na nowojorskich giełdach kolejny dzień notowały solidne wzrosty. Dow Jones Industrial po raz pierwszy w tym roku przekroczył rekordowe poziomy z 2015 roku. Nadal wysoko plasuje się również S&P500. W ujęciu sektorowym najlepiej radziła sobie branża paliwowa.

Indeks Dow Jones Industrial Average na koniec dnia wzrósł o 0,66 proc. i wyniósł 18 347,67 pkt. W trakcie sesji osiągnął on wartość 18 371,95 pkt., co jest najwyższym poziomem tego wskaźnika w historii.

Na rekordowych poziomach jest również S&P 500. Wskaźnik zyskał we wtorek 0,7 proc. i wyniósł 2152,14 pkt., a Nasdaq Comp. poszedł w górę o 0,69 proc. i wyniósł 5022,82 pkt.

bEUXsbqv

Zobacz, jak wyglądała wtorkowa sesja na Wall Street

W centrum uwagi jest sezon wyników w USA, który wystartował w tym tygodniu. Lepszy od oczekiwań okazał się raport producenta aluminium Alcoa, który spółka opublikowała w poniedziałek. W rezultacie akcje spółki rosły na wartości we wtorek. W dalszej części tygodnia swoje raporty kwartalne opublikują między innymi duże amerykańskie banki: w czwartek JP Morgan, w piątek natomiast Wells Fargo i Citigroup.

Dobre nastroje na rynkach pomagają notowaniom ropy naftowej. Cena Brent rosła w trakcie sesji o ponad 2,5 proc. i sięgnęła okolic poziomu 47,5 proc. Surowiec odrabia tym samym straty poniesione na poprzednich sesjach. Na początku tego tygodnia ceny ropy spadły do najniższego poziomu od dwóch miesięcy.

Bank centralny powinien podnieść stopy procentowe jeden raz w "przewidywalnej przyszłości" - ocenił we wtorek przewodniczący oddziału Fed z St. Louis James Bullard. Jego zdaniem gospodarka USA znalazła się w okresie niskiego wzrostu, niskiej inflacji i niskiego bezrobocia, dlatego wskazane są również niskie stopy procentowe.

bEUXsbqB

Z kolei Loretta Mester, przewodnicząca oddziału Rezerwy Federalnej z Cleveland, stwierdziła, że utrzymanie stabilności na rynkach finansowych nie powinno być bezpośrednim celem polityki monetarnej realizowanej przez Rezerwę Federalną. Jej zdaniem obniżka stóp procentowych powinna być rozważana w celu zażegnania ewentualnego kryzysu tylko wtedy, gdy inne, bardziej odpowiednie dla danej sytuacji, narzędzia zostaną wykorzystane.

bEUXsbqW
giełda
wiadomości
KOMENTARZE
(0)