Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

REN zwiększyło przychody o 15% do prawie 200 mln zł w I-III kw. r.obr. 2017/2018

0
Podziel się:

Warszawa, 12.04.2018 (ISBnews) - Grupa REN - należący do funduszu private equity Argan Capital dystrybutor mrożonek i lodów - zwiększyła przychody o ponad 15% r/r do niemal 200 mln zł w okresie I-III kw. roku obrotowego 2017/2018, obejmujący 9 miesięcy do lutego 2018 r. (włącznie), podała spółka. Jeszcze w tym miesiącu grupa planuje otwarcie w Radomiu nowego centrum logistycznego oraz biura.

REN zwiększyło przychody o 15% do prawie 200 mln zł w I-III kw. r.obr. 2017/2018

"Połączenie dobrych wyników ze znaczącym dokapitalizowaniem umożliwi firmie sprawną realizację planowanych inwestycji, związanych z rosnącymi potrzebami logistycznymi spółki. W kwietniu Grupa REN planuje otwarcie w Radomiu nowego centrum logistycznego oraz biura. Rozbudowała też bazę magazynową na terenie całego kraju, między innymi w Lublinie, Olsztynie czy Poznaniu i planuje dalsze inwestycje. Spółka będzie też modyfikować i powiększać flotę specjalistycznych samochodów chłodniczych oraz samochodów osobowych dla przedstawicieli handlowych" - czytamy w komunikacie.

Niedawno wprowadziła się do nowoczesnego kompleksu biurowo-magazynowego w Sokołowie, koło Warszawy, dedykowanego głównie kanałowi HoReCa. Mieści się w nim nowoczesny magazyn wyposażony w chłodnię (dla produktów świeżych) oraz magazyny do produktów suchych. Obiekt jest już drugim, obok lokalizacji w Markach, centrum logistycznym REN w rejonie Warszawy. W ocenie zarządu spółki, umiejscowienie magazynów w dużym stopniu usprawni obsługę dużego i trudnego logistycznie rynku warszawskiego i pozytywnie wpłynie na jakość usług, podano w materiale.

"Spółka przeszła gruntowną przebudowę, ale przed nami jest jeszcze sporo pracy. Chcemy utrzymać dotychczasowe tempo rozwoju i silną pozycję rynkową. Naszym głównym celem jest doskonalenie procesów związanych z działalnością operacyjną, co bezpośrednio przełoży się na jakość świadczonego przez nas serwisu. W dzisiejszych realiach rynku przewagę konkurencyjną ma bowiem ten, kto posiada odpowiednie narzędzia pozwalające na skuteczną i efektywną implementację polityki producentów poszczególnych marek. Nasi klienci doceniają zarówno nasze wysokie kompetencje logistyczne, jak i sprzedażowe, dlatego też coraz więcej z nich przekazuje nam całościowe zarządzanie kategorią" - powiedział prezes Andrzej Kraszewski, cytowany w komunikacie.

Uporządkowanie kwestii prawnych umożliwiło REN pozyskanie nowych środków na rozwój i w styczniu spółka została dokapitalizowana kwotą 80 mln zł. Poza spłatą zobowiązań kredytowych, pieniądze zostaną przeznaczone na dalszy rozwój, podano w materiale.

Zmiany w spółce dystrybucyjnej są wynikiem realizacji strategii rozwoju uzgodnionej z właścicielem, którym jest Ashton Moss Holding, należący do międzynarodowego funduszu Argan Capital.

Grupa REN to jeden z największych dystrybutorów żywności mrożonej w Polsce. Posiada 12 centrów logistycznych zlokalizowanych w całym kraju. Współpracuje z czołowymi producentami na rynku spożywczym, takimi jak Unilever, Koral czy Grycan.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)