Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ronson ma pozwolenie na budowę II etapu Novej Królikarni w Warszawie

0
Podziel się:
Ronson ma pozwolenie na budowę II etapu Novej Królikarni w Warszawie

Warszawa, 05.07.2017 (ISBnews) - Ronson Development uzyskał pozwolenie na budowę II etapu osiedla Nova Królikarnia w Warszawie i rozpoczął jego przedsprzedaż, w której dostępnych jest 28 apartamentów w willach miejskich oraz 45 mieszkań w ramach zabudowy wielorodzinnej, podała spółka. Ronson, który pełni w tym osiedlu funkcję menedżera projektu, sprzedał do tej pory ponad 70% mieszkań w ramach I etapu.

"Nova Królikarnia to najbardziej prestiżowy projekt realizowany przez Ronson Development. Po uzyskaniu pozwolenia na budowę drugiego etapu zdecydowaliśmy się na uruchomienie przedsprzedaży. W pierwszej kolejności chcemy, aby nasza oferta trafiła do klientów, którzy zgłaszali nam wcześniej zainteresowanie tym wyjątkowym projektem. Jego obszar objęty jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego 'Pod skocznią', który zakłada stworzenie miasta-ogrodu w tej części Warszawy. Zgodnie z ideą autorów planu,budynki tam powstające nie mogą osiągać więcej niż 11 m, a na samych osiedlach należy zadbać o zapewnienie minimum 60% tzw. powierzchni czynnej biologicznie. Novą Królikarnię cechuje zatem niska zabudowa i otoczenie terenów zielonych, ze starym drzewostanem. Ponadto, mieszkańcy będą mogli spacerować nad specjalnie zaprojektowanym na potrzeby osiedla jeziorem" - powiedział dyrektor sprzedaży i marketingu Andrzej Gutowski, cytowany w komunikacie.

W ramach przedsprzedaży II etapu Novej Królikarni dostępnych jest 28 apartamentów w willach miejskich o powierzchni od 55 do 131 m2. Ich cena zaczyna się od 10 800 zł za m2. Ponadto, deweloper wprowadzi do oferty 45 mieszkań w metrażach od 43 do 118 m2 w cenie od 10 012 zł za m2, podano również.

W I etapie osiedla powstaje 51 mieszkań w ramach zabudowy wielorodzinnej, 26 apartamentów w willach miejskich oraz 21 budynków jednorodzinnych w zabudowie segmentowej. Ponad 70% z nich zostało już sprzedanych, przypomniano także.

"Ukończenie drogi oraz I etapu osiedla Nova Królikarnia planowane jest na IV kwartał br. Budowa II etapu osiedla rozpocznie się na przełomie lipca/sierpnia, a jej zakończenie planowane jest na IV kwartał 2018 r. Generalnym wykonawcą pierwszych dwóch etapów inwestycji jest Mostostal Warszawa" - czytamy dalej.

Ronson to spółka deweloperska notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. W 2016 roku sprzedała 821 mieszkań.

budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)