Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rozbudowa Elektrowni Opole. Wielka inwestycja PGE

0
Podziel się:

W ciągu 7 dni zabetonowany zostanie plac pod fundamenty kotła bloku nr 6. Jest to jedna z największych tego typu prac w Europie.

Rozbudowa Elektrowni Opole. Wielka inwestycja PGE
(mat. prasowe PGE)
bEJTxWol

Inwestycja budowy bloków w Elektrowni Opole osiągnęła stopień realizacji na poziomie 17 procent - informuje PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. W najbliższych tygodniach rozpocznie się kolejny etap w ramach betonowania placu pod budowę jednego z kotłów. Będzie to jedna z największych tego typu operacji w Europie.

Po zakończonych pod koniec kwietnia pracach związanych z betonowaniem płyty fundamentowej kotła bloku nr 5, przyszedł czas na betonowanie fundamentów kotła drugiego z budowanych bloków energetycznych.

- Na przełomie lipca i sierpnia planowane jest drugie ogromne betonowanie. W ciągu 7 dni zabetonowany zostanie plac pod fundamenty kotła bloku nr 6. Jest to jedna z największych tego typu prac w Europie, w których zużyte zostanie 18,5 tysiąca metrów sześciennych betonu - powiedział dyrektor projektu budowy bloków z ramienia PGE GiEK Jarosław Cybulski, cytowany w komunikacie. Inwestycja budowy bloków 2 x 900 MW realizowana jest przez PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, spółkę z grupy kapitałowej PGE.

bEJTxWon

Nowe jednostki opalane będą węglem kamiennym z Górnego Śląska w ilości około 4,1 miliona ton rocznie. Inwestycja warta jest ponad 11,5 miliarda złotych.

Grupa realizuje projekty inwestycyjne zapisane w strategii PGE na lata 2014-2020 o łącznej wartości około 50 miliardów złotych. Nakłady na ten cel w pierwszym kwartale wyniosły blisko 1,4 miliarda złotych i wzrosły o ponad 50 procent w porównaniu do analogicznego okresu 2014 roku.

źródło: Money.pl;
Dane w miliardach złotych

Polska Grupa Energetyczna odnotowała w pierwszych trzech miesiącach tego roku 1,09 miliarda złotych zysku netto wobec 790 milionów rok wcześniej.

bEJTxWot

Grupa kapitałowa PGE jest liderem sektora z blisko 40-procentowym udziałem w rynku wytwarzania konwencjonalnego, 30 procentami w sprzedaży dla klientów końcowych (5,2 mln odbiorców indywidualnych i biznesowych) oraz 11-procent w Odnawialnych Źródłach Energii.

bEJTxWoO
energetyka
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)