Notowania

energetyka
09.06.2016 12:09

RWE Stoen Operator przejął sieć elektroenergetyczną w warszawskim Ursusie

Podziel się
Dodaj komentarz

RWE Stoen Operator przejął sieć elektroenergetyczną spółki w upadłości Energetyka Ursus w warszawskiej dzielnicy Ursus i planuje zainwestować w jej modernizację, podała firma.

"Upadłe przedsiębiorstwo Energetyka Ursus zostało zakupione od syndyka masy upadłościowej przez firmę, która na terenie byłej fabryki traktorów zamierza prowadzić projekty deweloperskie. W ramach transakcji RWE Stoen Operator zakupił sieć elektroenergetyczną na obszarze należącym dotychczas do upadłej spółki" - czytamy w komunikacie.

RWE planuje inwestycje w modernizację nowo nabytej sieci.

"Będziemy aktywnym uczestnikiem transformacji pofabrycznych terenów Ursusa. Gruntowna modernizacja lokalnej infrastruktury elektroenergetycznej pozwoli na zmianę charakteru dzielnicy i poprawę warunków życia jej mieszkańców. Cieszymy się, że biorąc udział w tej transakcji przyczyniamy się do istotnej poprawy bezpieczeństwa energetycznego" - powiedziała członek zarządu RWE Stoen Operator Agnieszka Nosal, cytowana w komunikacie.

Od 1 czerwca 2016 r. za dostawy energii elektrycznej dla przejętego obszaru odpowiada RWE Stoen Operator. Już teraz z przejmowanej sieci zasilanych jest ponad 100 klientów, głównie małych i średnich firm, podano także.

"Dołożymy wszelkich starań, aby proces rozpoczęcia świadczenia usług dystrybucji przez RWE Stoen Operator był jak najmniej kłopotliwy dla klientów z obszaru Ursusa oraz przebiegł sprawnie i szybko" - dodała członek zarządu.

Największymi firmami należącymi do RWE w Polsce są RWE Polska wspólnie ze spółką RWE East za wsparcie rozwoju koncernu w Polsce, sprzedająca energię ok. 900 tys. klientów oraz firma RWE Stoen Operator, zarządzająca warszawską siecią elektroenergetyczną.

Tagi: energetyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz