Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sąd zatwierdził układ częściowy Ferrum

0
Podziel się:

Sąd Rejonowy Katowice - Wschód w Katowicach Wydział X Gospodarczy (Sąd) postanowił zatwierdzić układ częściowy przyjęty przez wierzycieli Ferrum w postępowaniu o zatwierdzenie układu, podała spółka.

Sąd zatwierdził układ częściowy Ferrum

"Warunki zatwierdzonego układu są zbieżne z przygotowanymi przez spółkę i przyjętymi przez wierzycieli propozycjami układowymi [...]. Zgodnie z postanowieniem sąd stwierdził, że układem częściowym objęci są następujący wierzyciele: Fundusz Inwestycji Polskich Przedsiębiorstw Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych w Warszawie, Mezzanine Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych w Warszawie oraz Watchet Sp. z o.o. w Warszawie. Sąd określił ponadto, że postępowanie ma charakter głównego postępowania restrukturyzacyjnego" - czytamy w komunikacie.

Postanowienie nie jest prawomocne i zgodnie z przepisami Prawa restrukturyzacyjnego przysługuje na nie zażalenie również wierzycielowi nieobjętemu układem częściowym, wskazano również.

W połowie grudnia wierzyciele Ferrum zagłosowali jednomyślnie za układem. Układ zakłada konwersję łącznie 126,8 mln zł długu na 33,37 mln akcji nowej emisji serii F po cenie 3,8 zł za akcję.

Grupa kapitałowa Ferrum specjalizuje się w produkcji rur do przesyłu mediów. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 1997 r.

(ISBnews)

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)