Notowania

finanse
19.02.2018 12:51

Saturn TFI złożyło do UOKiK wniosek ws. przejęcia kontroli nad IR FIZAN

Saturn Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych złożyło wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie przejęcia kontroli nad Inwestycje Rolne Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych, podał Urząd.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wniosek wpłynął 15 lutego, sprawa jest w toku.

"Saturn TFI z siedzibą w Warszawie zgłasza zamiar koncentracji polegającej na przejęciu kontroli w drodze przejęcia od Raiffeisen Bank Polska S.A. z siedzibą w Warszawie, w trybie art. 68 ust. 3 ustawy z dnia 27 maja 2004 r. o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami (Dz. U. z 2016 r., poz. 1896) zarządzania funduszem inwestycyjnym zamkniętym aktywów niepublicznych, prowadzącym działalność polegającą na osiąganiu przychodów z lokat netto, wzrostu wartości aktywów w wyniku wzrostu wartości lokat oraz osiągania zysku ze zbywania lokat, działającym pod firmą Inwestycje Rolne Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych" - czytamy w komunikacie.

Raiffeisen Bank Polska tymczasowo reprezentuje Inwestycje Rolne FIZAN na podstawie decyzji Komisji Nadzoru Finansowego z dnia 22 listopada 2017 r. o cofnięciu zezwolenia na wykonywanie działalności polegającej m.in. na zarządzaniu funduszami inwestycyjnymi przez FinCrea Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. z siedzibą we Wrocławiu, opodano także.

Saturn TFI świadczy usługi polegające na tworzeniu i zarządzaniu funduszami inwestycyjnymi.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz