Notowania

Selvita ma zlecenie warte ponad 3 mln zł. Zrealizuje projekt badawczo-rozwojowy

Selvita otrzymała zlecenie w ramach umowy ramowej zawartej z jedną z 20 największych firm farmaceutycznych na świecie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Selvita)

Selvita otrzymała zlecenie w ramach umowy ramowej zawartej z jedną z 20 największych firm farmaceutycznych na świecie z siedzibą w Europie. Jego wartość to około 3,4 mln zł - poinformowała spółka.

"Zlecenie dotyczy realizacji zintegrowanego projektu badawczo-rozwojowego. Projekt będący przedmiotem zlecenia zostanie zrealizowany w okresie 13 miesięcy od jego podpisania, a jego wartość wynosi 805 tys.euro (ok. 3,4 mln zł). Celem projektu jest opracowanie nowego, małocząsteczkowego kandydata przedklinicznego, w obszarze terapeutycznym zdefiniowanym przez klienta"- podaje spółka.

Zlecenie zostało zakwalifikowane przez spółkę jako istotne ze względu na jego wartość oraz znaczenie dla rozwoju działalności usługowej oraz wzrostu poziomu wartości dodanej, świadczonych przez spółkę usług.

Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych.

Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne. Od 2011 roku Selvita była notowana na rynku NewConnect, zaś w grudniu 2014 r. spółka przeniosła notowania na rynek główny GPW.

Tagi: selvita, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz