Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Serinus Energy ma umowę z Vitol Gas and Power BV ws. sprzedaży gazu w Rumunii

0
Podziel się:

Serinus Energy Romania - spółka zależna będąca w całości własnością Serinus Energy - zawarł ze spółką Vitol Gas and Power BV umowę w sprawie sprzedaży gazu dotyczącą ilości przyszłej produkcji gazu w ramach Projektu Gazowego Moftinu w Rumunii, które nie będą podlegać sprzedaży na scentralizowanym rumuńskim rynku gazowym, podał Serinus Energy.

Serinus Energy ma umowę z Vitol Gas and Power BV ws. sprzedaży gazu w Rumunii

"Umowa obowiązuje od dnia rozpoczęcia produkcji do dnia zakończenia kolejnego tzw. roku gazowego (który rozpoczyna się od października danego roku do końca września kolejnego roku i odpowiada rocznemu okresowi rezerwacji mocy przesyłowych firmy Transgas) z opcją przedłużenia po tym czasie. Umowa definiuje cenę sprzedawanego gazu, która odwołuje się do średniej ceny transakcji zawartych na rumuńskich scentralizowanych rynkach gazu" - czytamy w komunikacie.

Zgodnie z postanowieniami umowy, spółka dysponuje elastycznością przy określaniu wolumenu gazu dla dostaw w danym miesiącu, co jest szczególnie ważne ze względu na okres rozruchu stacji przetwarzania gazu Moftinu oraz wychodzi naprzeciw obowiązkowi sprzedaży pozostałych ilości gazu bezpośrednio na rumuńskich scentralizowanych rynkach gazu. W Rumunii działają dwa rynki obrotu gazem, których spółka jest członkiem i na których będzie mogła sprzedawać pozostałą część produkcji na otwartym rynku, gdy tylko produkcja zostanie rozpoczęta, podano również.

Serinus to międzynarodowa spółka prowadząca poszukiwania ropy naftowej i gazu. Posiada zdywersyfikowane portfolio projektów w Brunei, Tunezji i Rumunii. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)