Notowania

Kulczykowie wciąż odcięci od swoich pól naftowych w Tunezji

Ma to związek z trwającymi protestami w południowej części kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS)
Na zdjęciu Dominika i Sebastian Kulczykowie.

Poszukująca ropy naftowej i gazu spółka należąca do Kulczyk Investments nie może wznowić produkcji w Tunezji. Przedłużyła tymczasowo wstrzymane wydobycie na terenie pól Sabria i Chouech Es Saida. Ma to związek z trwającymi protestami w południowej części kraju.

"Trwające na południu kraju protesty dotyczące zatrudnienia i rozwoju doprowadziły do blokady wszelkiej działalności prowadzonej na polach naftowych w południowej części Tunezji oraz do zamknięcia głównego rurociągu eksportowego biegnącego z południa na północ. Dwa większe ogniska protestów, które wpływają na funkcjonowanie branży naftowej i gazowej w Tunezji, znajdują się w gubernatorstwach Tataouine i Kebili" - czytamy w komunikacie spółki Serinus Energy.

Pole naftowe Sabria pozostaje zamknięte od 22 maja, a położone dalej na południe pole Chouech Es Saida - od 28 lutego tego roku.

Spółka zapewnia, że podjęła działania zmierzające do oszczędności kosztów w celu ograniczenia do minimum poziomu wydatków z jednoczesnym podtrzymaniem zobowiązań umownych. Ciągle prowadzi rozmowy z władzami oraz innymi producentami ropy w celu bieżącej analizy sytuacji.

Nie są to dobre wieści dla inwestorów, którzy mają akcje Serinus Energy. Ich cena w czwartek spada o około 2 proc. Pogłębia się tym samym przecena z ostatnich miesięcy.

Tegoroczne notowania akcji Serinus Energy

Średni poziom produkcji Serinusa na terenie jednego z zablokowanych pól o nazwie Sabria w kwietniu wynosił około 630 baryłek dziennie. To mniej więcej 100 tys. litrów surowca.

Serinus to międzynarodowa spółka prowadząca poszukiwania ropy naftowej i gazu. Prowadzi projekty wydobywcze w Brunei, Tunezji i Rumunii. Ponad połowę udziałów należy do grupy inwestycyjnej Kulczyk Investments, należącej do Dominiki i Sebastiana Kulczyków (dzieci nieżyjącego już biznesmena Jana Kulczyka). Ich majątek wyceniany jest na ponad 14 mld zł, co plasuje ich na pierwszym miejscu listy najbogatszych Polaków.

Tagi: serinus energy, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-07-2017

liomam nadzieję że to najmniejszy problem jaki spotka tych państwa, może nowa władza zajmie się opisywanymi układami rodziny z dawnych lat z władzą.

20-07-2017

michalstraszne, jak tu zyc? Moze jakas zbiórka pieniedzy na tych biednych ludzi"?

20-07-2017

FredNie mam nic do naszych krezusów ale sposób w jaki Kulczuki golą kierowców na A2 woła o pomstę do nieba. Najbardziej boli mnie, że nie wybudowali całej … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (147)