Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|

Kulczykowie wciąż odcięci od swoich pól naftowych w Tunezji

147
Podziel się:

Ma to związek z trwającymi protestami w południowej części kraju.

Na zdjęciu Dominika i Sebastian Kulczykowie.
Na zdjęciu Dominika i Sebastian Kulczykowie. (EAST NEWS)

Poszukująca ropy naftowej i gazu spółka należąca do Kulczyk Investments nie może wznowić produkcji w Tunezji. Przedłużyła tymczasowo wstrzymane wydobycie na terenie pól Sabria i Chouech Es Saida. Ma to związek z trwającymi protestami w południowej części kraju.

"Trwające na południu kraju protesty dotyczące zatrudnienia i rozwoju doprowadziły do blokady wszelkiej działalności prowadzonej na polach naftowych w południowej części Tunezji oraz do zamknięcia głównego rurociągu eksportowego biegnącego z południa na północ. Dwa większe ogniska protestów, które wpływają na funkcjonowanie branży naftowej i gazowej w Tunezji, znajdują się w gubernatorstwach Tataouine i Kebili" - czytamy w komunikacie spółki Serinus Energy.

Pole naftowe Sabria pozostaje zamknięte od 22 maja, a położone dalej na południe pole Chouech Es Saida - od 28 lutego tego roku.

Spółka zapewnia, że podjęła działania zmierzające do oszczędności kosztów w celu ograniczenia do minimum poziomu wydatków z jednoczesnym podtrzymaniem zobowiązań umownych. Ciągle prowadzi rozmowy z władzami oraz innymi producentami ropy w celu bieżącej analizy sytuacji.

Nie są to dobre wieści dla inwestorów, którzy mają akcje Serinus Energy. Ich cena w czwartek spada o około 2 proc. Pogłębia się tym samym przecena z ostatnich miesięcy.

Tegoroczne notowania akcji Serinus Energy

Średni poziom produkcji Serinusa na terenie jednego z zablokowanych pól o nazwie Sabria w kwietniu wynosił około 630 baryłek dziennie. To mniej więcej 100 tys. litrów surowca.

Serinus to międzynarodowa spółka prowadząca poszukiwania ropy naftowej i gazu. Prowadzi projekty wydobywcze w Brunei, Tunezji i Rumunii. Ponad połowę udziałów należy do grupy inwestycyjnej Kulczyk Investments, należącej do Dominiki i Sebastiana Kulczyków (dzieci nieżyjącego już biznesmena Jana Kulczyka). Ich majątek wyceniany jest na ponad 14 mld zł, co plasuje ich na pierwszym miejscu listy najbogatszych Polaków.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(147)
Adam Hofman
5 lata temu
teraz potrzeba tylko ISIS by wysadzili wszystko w powietrze
paweł
5 lata temu
Kulczyk prowadzi równolegle wiele inwestycji, dzisiaj to praktyka polegająca na dywersyfikacji; śledzeniu trendów rynkowych . Swoją drogą trzeba mieć wyczucie. Ma.
melania
6 lat temu
Z pewnością to wszystko jest do weryfikacji i Kulczykowie obronią interesy.
we
6 lat temu
bisnekrety od ub
pl
6 lat temu
za komuny zlodzieje lepiej dzialali bo kradli odkopacz kolczyk
...
Następna strona