Notowania

Trwa sezon wyników spółek w USA. Większość przebija prognozy

Sprawdź, jaki przebieg miała czwartkowa sesja na nowojorskiej giełdzie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP Photo/Richard Drew)

Czwartkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się minimalnymi zmianami. W centrum uwagi inwestorów były wyniki amerykańskich spółek oraz posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial spadł o 0,13 proc. do 21.611,78 pkt. Nasdaq Composite wzrósł o 0,08 proc. do 6.390,00 pkt. S&P 500 zniżkował 0,02 proc. do 2.473,45 pkt.

W USA trwa sezon wyników. Ze spółek notowanych na S&P 500, które do tej pory podały swoje raporty, 75 proc. zaskoczyło pozytywnie zyskami.

Ponad 2 proc. traciły akcje Travelers. Zysk na akcję ubezpieczyciela za drugi kwartał zaskoczył rynek negatywnie, choć przychody przerosły oczekiwania. Tracił także kurs Philip Morris. Koncern tytoniowy obniżył prognozy finansowe na 2017 r., po tym jak wypracował 1,14 dol. zysku na akcję, poniżej oczekiwań na poziomie 1,23 dol.

Najmocniej od pół roku, ponad 5 proc., zniżkował kurs Qualcomm. Producent chipów do telefonów komórkowych w szacunkowych danych poinformował o niemal 50-proc. spadku sprzedaży w kluczowym segmencie działalności.

Zobacz także: Rewolucja na aukcji koni Pride of Poland 2017

Uwagę zwracała ponad 4-proc. zniżka kursu Home Depot. Sieć sklepów z elektroniką traci po tym, jak jej konkurent Sears, uzgodnił z Amazonem wprowadzenie do oferty sklepu internetowego giganta jednej ze swoich linii produktowych. Sears poinformował także o zamiarach integracji swoich inteligentnych urządzeń z Alexa - elektronicznym asystentem domowym Amazona.

Zainteresowanie inwestorów skupiało się w czwartek również na wynikach posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego.

Rada Prezesów EBC odbędzie dyskusję nad przyszłością programu skupu aktywów na jesieni - poinformował prezes EBC Mario Draghi. Rada nie chce przy tym podawać konkretnej daty tych rozmów, by nie doprowadzić do zacieśnienia warunków finansowych.

EBC chce poczekać na komplet danych, które będą dostępne w dalszej części roku - wynika z wypowiedzi Draghiego.

Draghi powtórzył wcześniejsze stwierdzenia, że powrót inflacji do celu nadal zależeć będzie od znacznego wsparcia ze strony EBC.

"Bardzo duża skala akomodacji monetarnej jest ciągle konieczna, by bazowa presja cenowa stopniowo zaczęła narastać" - ocenił.

Draghi poinformował na konferencji po posiedzeniu, że Rada Prezesów nie rozmawiała na temat technicznych aspektów taperingu ani nie zleciła grupom roboczym opracowania różnych scenariuszy wyjścia z programu skupu aktywów.

Wbrew spekulacjom części rynku, w czwartek Rada Prezesów EBC utrzymała gotowość do zwiększenia skali QE.

Zgodnie z oczekiwaniami EBC utrzymał podstawowe stopy procentowe bez zmian. Stopa procentowa podstawowych operacji refinansujących oraz stopy kredytu i depozytu w banku centralnym pozostały na poziomie, odpowiednio: 0,00 proc., 0,25 proc. oraz -0,40 proc. Jednocześnie EBC potwierdził skup aktywów w wys. 60 mld euro miesięcznie do końca grudnia 2017 roku, a w razie potrzeby jeszcze dłużej - w każdym razie tak długo, aż Rada Prezesów EBC stwierdzi trwałe dostosowanie ścieżki inflacji do celu.

Tagi: sesja na wall street, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-07-2017

Warren BuffettBańka wkrótce pęknie!

21-07-2017

faApple, Facebook i Google przez to ze maja w Irlandii ":siedziby:" w usa nie placa dochodowego podatku:) rekordzista apple przy 30 mld zysku, … Czytaj całość

21-07-2017

RetNaganianie frajerów trwa, sprawdźcie sobie jak maleje z roku na rok wartość wypłacanych tam dywidend

Rozwiń komentarze (5)