Notowania

sesja na wall street
04.11.2015 23:44

Sesja na Wall Street. Giełda dołuje

Zobacz, jak minęła środa na amerykańskim rynku akcji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(UPI Photo/eyevine/EAST NEWS)

Pomimo bogatego kalendarza makro i ciekawych wyników kwartalnych, sesja na giełdzie w USA nie była zbyt emocjonująca. Zmienność najważniejszych indeksów była niewielka. Przewagę mieli sprzedający akcje.

S&P500 po dwóch wyraźnie wzrostowych sesjach traci na wartości w środę 0,35 proc. Minimalnie mniej pod kreską znalazły się pozostałe najważniejsze indeksy z Wall Street.

Przebieg środowej sesji na giełdzie w USA

Zmienność na giełdzie w USA nie była duża, choć kalendarz makro na środę był bogaty w publikacje i inwestorzy mieli pod co grać. Poznaliśmy najnowsze dane z rynku kredytów hipotecznych i bilans handlu zagranicznego. Lepiej od oczekiwań wypadły amerykańskie indeksy PMI i ISM.

To wszystko przykrył jednak raport ADP. Jego wynik okazał się niejednoznaczny, co wzbudza niepewność przed piątkowymi oficjalnymi danymi z amerykańskiego rynku pracy. Zamiast prognozowanych nowych 180 tys. miejsc pracy, według firmy ADP w październiku było ich 182 tys. Jednocześnie zrewidowano wynik sprzed miesiąca z 200 na 190 tys.

Środa obfitowała w publikacje raportów kwartalnych spółek z Wall Street. W centrum uwagi był Facebook. Z najpopularniejszego serwisu społecznościowego na świecie korzysta dziennie ponad miliard aktywnych użytkowników - informuje spółka przy okazji publikacji najnowszych wyników. Tylko w okresie od lipca do września serwis miał 4,5 mld dolarów przychodów. O 40 proc. więcej niż w tym samym okresie 2014 roku. To przełożyło się na 896 mln dolarów zysku. To o prawie 100 mln dolarów więcej niż rok wcześniej.

Dobre wyniki serwis społecznościowy zawdzięcza wprowadzeniu nowych formatów reklamowych i ulepszeniu funkcjonalności na urządzeniach mobilnych. Raport kwartalny pozytywnie nastraja inwestorów giełdowych. W handlu posesyjnym (raport ujrzał światło dzienne po zamknięciu sesji giełdowej w USA) kurs akcji Facebook'a rósł blisko 3 proc. do poziomu nieco ponad 104 dolarów za sztukę.

Tagi: sesja na wall street, giełda, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz