Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sesja na Wall Street. Rozkręca się sezon wyników w USA

0
Podziel się:

Duży wpływ na zachowanie inwestorów mają też doniesienia z Grecji.

Sesja na Wall Street. Rozkręca się sezon wyników w USA
(UPI Photo/eyevine/EAST NEWS)
bEJCKpvV

Czwartkowa sesja na Wall Street przyniosła wzrosty wartości najważniejszych indeksów. Zakupom akcji sprzyjała poprawa nastrojów w Europie oraz zaskakująco dobre wyniki kwartalne.

Najwięcej zyskały spółki zgrupowane w technologicznych indeksie Nasdaq. Kurs wzrósł blisko 1,3 procent do poziomu 4594 punktów. S&P500 na zamknięciu był 0,8 procent nad kreską, a połowę mniej zyskał Dow Jones.

Przebieg czwartkowej sesji na giełdzie w USA

bEJCKpvX

Czwartek obfitował w kilka ciekawych publikacji danych makro. Jak co tydzień poznaliśmy liczbę osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych. W ostatnim tygodniu było ich 281 tysięcy wobec 296 tysięcy tydzień wcześniej. Analitycy prognozowali wynik na poziomie 285 tysięcy.

Dużo gorzej od oczekiwań wypadł indeks aktywności wytwórczej Filadelfia Fed. Jego wartość spadła w lipcu do 5,7 pkt. Analitycy spodziewali się wyniku dwukrotnie wyższego. Miesiąc wcześniej wskaźnik wskazał na 15,2 pkt.

Tempa nabiera sezon publikacji raportów kwartalnych spółek z Wall Street. Karty odkryły m.in. Netflix, Goldman Sachs i Citigroup. Zyski wszystkich trzech były wyraźnie wyższe od prognoz.

Wyniki kwartalne podał też największy na świecie producent procesorów komputerowych Intel. Zysk przypadający na jedną akcję wyniósł 55 centów - o 5 centów więcej niż oczekiwano. Całkiem dobrze zapowiada się trzeci kwartał, w którym w górę mają pójść marże.

bEJCKpwd

Chociaż Stany Zjednoczone i Grecję dzieli bardzo duża odległość, amerykańscy inwestorzy podejmując decyzje inwestycyjne biorą pod uwagę sytuację w Europie. Tę zdominowała właśnie Grecja, która przyjęła w parlamencie plan reform ustalony wcześniej z wierzycielami. To otwiera drogę do pomocy finansowej.

Eurogrupa już zgodziła się na przyznanie Grecji pomocy z Europejskiego Mechanizmu Stabilności po zakończeniu niezbędnych krajowych procedur. Państwa UE dały z kolei zielone światło na 7 miliardów euro pożyczki pomostowej dla Aten. Z kolei Europejski Bank Centralny zdecydował o zwiększeniu limitu w ramach awaryjnego finansowania.

bEJCKpwy
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)