Notowania

16-03-2016 (06:31)

Sesja na Wall Street. Spowolnienie tempa zmian na rynku przed decyzją Fed

Słabsze nastroje na rynku we wtorek to między innymi efekt rozczarowujących danych na temat sprzedaży detalicznej w USA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kentannenbaum/Dreamstime)

Wtorkowa sesja na Wall Street przebiegała pod znakiem niewielkich zmian głównych indeksów w oczekiwaniu na efekty posiedzenia Rezerwy Federalnej, które rozpoczęło się we wtorek. Drugi dzień z rzędu spadały ceny ropy naftowej.

Indeks Dow Jones Industrial na koniec dnia zyskał 0,13 proc. i wyniósł 17 251,53 pkt. S&P 500 spadł o 0,18 proc. i wyniósł 2 015,93 pkt., a Nasdaq Comp. zniżkował o 0,45 proc. do 4 728,67 pkt.

Słabsze nastroje na rynku we wtorek to między innymi efekt rozczarowujących danych na temat sprzedaży detalicznej w USA. Wskaźnik spadł w lutym o 0,1 proc. miesiąc do miesiąca. W dół zrewidowany został również odczyt za styczeń.

Zobacz, jak wyglądała wtorkowa sesja na Wall Street

Spadki notowała we wtorek ropa naftowa. Cena Brent spada już drugi dzień z rzędu i w trakcie sesji zeszła poniżej poziomu 39 dolarów za baryłkę. W ubiegłym tygodniu ceny tego surowca przekroczyły 41 dolarów za baryłkę, co było ich najwyższym poziomem od trzech miejscy.

Nastroje na rynku ropy naftowej popsuły w tym tygodniu komentarze przedstawicieli Iranu, którzy zapowiedzieli dalszy wzrost wydobycia. Dodatkowo w poniedziałek OPEC obniżył prognozę popytu na ropę w tym roku.

We wtorek rozpoczęło się posiedzenie Rezerwy Federalnej, której decyzję w sprawie stóp procentowych rynek pozna w środę. Dla inwestorów jest najważniejsza decyzja tego tygodnia. Powszechny konsensus na rynku zakłada, że amerykański bank centralny nie zdecyduje się na podwyżkę stóp procentowych w tym tygodniu.

Tagi: sesja na wall street, giełda, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
0
komentarze
0
+1
0
+1
0
ważne
0
smutne
0
ciekawe
0
irytujące
Napisz komentarz

Wybrane dla Ciebie