Notowania

sesja w azji
27.10.2014 08:33

Sesja w Azji. Indeksy coraz bardziej się rozjeżdżają

Wśród najlepszych spółek jest m.in. Fujifilm Holdings.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua / eyevine/EAST NEWS)

Mieszane nastroje panowały dziś na rynkach akcji w Azji. Ogólnie można stwierdzić, że najważniejsze indeksy kontynuują tendencje jakie zarysowały się w ostatnich dniach. Najwięcej powodów do zadowolenia mają inwestorzy z Japonii.

Indeks Nikkei225, grupujący najważniejsze spółki z Japonii, zyskuje ponad 0,5 procent. Kontynuuje tym samym wzrostową serię. Na przestrzeni ostatnich siedmiu sesji jego wartość zwiększyła się o prawie 6 procent.

Wśród najlepszych spółek jest m.in. Fujifilm Holdings, firma znana z produkcji filmów do aparatów fotograficznych oraz samych aparatów. Jej akcje drożeją o ponad 5 procent. Wyraźnie pod kreską, bo na poziomie minus 4 procent jest Hitachi.

Notowania japońskiego Nikkei225 na przestrzeni ostatnich 2 miesięcy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Od samego początku dużo gorsze nastroje panują w Chinach. Shanghai Composite traci blisko 0,5 procent, schodząc tym samym poniżej 2300 punktów. Biorąc pod uwagę dzisiejsze minimum, tak nisko kurs nie był od początku września. To już piąta sesja z rzędu, gdy indeks giełdy z Szanghaju notuje spadki.

Oficjalnych danych makro nie było dziś właściwie żadnych. Ciekawie zapowiada się jutrzejszy odczyt sprzedaży detalicznej, która we wrześniu, według analityków, wzrosła rok do roku o 0,6 procent. Miesiąc wcześniej dynamika była na poziomie plus 1,2 procent.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: sesja w azji, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, komentarze giełdowe, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz