Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Sesja w Azji. Rekordowy bilans handlu w Chinach

0
Podziel się:

Zobacz, co działo się także na rynkach akcji w Japonii.

Sesja w Azji. Rekordowy bilans handlu w Chinach
(Xinhua / eyevine/EAST NEWS)
bEKlZMbp

Giełdy w Japonii i Chinach wzrostami rozpoczęły nowy tydzień. Skala tego ruchu nie jest duża. Wpływ na nastroje inwestorów miały najnowsze dane dotyczące handlu.

Eksport Chin spadł w styczniu o 3,3 procent. Jednocześnie o prawie 20 procent zmniejszyła się wartość importowanych towarów. To największa dynamika spadku od 2009 roku. Mimo spadku wartości towarów sprzedawanych za granicę, bilans jest dodatni. Co więcej, nadwyżka handlowa na poziomie 60 mld dolarów to rekordowy wynik.

Nastroje na giełdzie w Szanghaju były dzisiaj dobre. Indeks zyskał na wartości około 0,5 procent. Podobnie wygląda sytuacja na japońskim Nikkei225.

bEKlZMbr

Przebieg dzisiejszej sesji na rynkach w Japonii i Chinach

To nie koniec ważnych informacji z drugiej największej gospodarki świata. We wtorek poznamy dynamikę zmian cen dóbr konsumpcyjnych (inflacja CPI). W środę natomiast Ludowy Bank Chin dostarczy informacji o wyrażonej w juanach wartości kredytów udzielonych konsumentom i przedsiębiorstwom w ciągu miesiąca. To ciekawe dane, biorąc pod uwagę ostatnie działania rządu, który raczej zaostrzał warunki uzyskania finansowania.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bEKlZMbS
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)