Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sieć kin Helios powiększy się o cztery kolejne multipleksy

0
Podziel się:

Uruchomienie dwóch z nich przewidziane jest w roku bieżącym, a dwóch kolejnych - w 2017 roku.

Sieć kin Helios powiększy się o cztery kolejne multipleksy
(PAP/Grzegorz Michałowski)

Sieć kin Helios - należąca do Agory - powiększy się o 4 kolejne multipleksy: w Krośnie, Stalowej Woli, Tomaszowie Mazowieckim i Wołominie, oferujące widzom łącznie 16 sal i prawie 2 700 miejsc. Uruchomienie dwóch z nich przewidziane jest w roku bieżącym, a dwóch kolejnych - w 2017 roku.

"Kina Helios będą pierwszymi nowoczesnymi multipleksami w Krośnie, Stalowej Woli, Tomaszowie Mazowieckim i Wołominie. W każdym z miast zaplanowano otwarcie 4-salowego obiektu, który pomieści 600-700 osób" - czytamy w komunikacie Agory.

W czwartym kwartale 2016 roku planowane jest otwarcie kin w Wołominie - w Centrum Handlowym Fabryka Wołomin oraz Tomaszowie Mazowieckim - w Galerii Tomaszów. Obiekt w Krośnie ma być uruchomiony w drugim kwartale 2017 roku, a w Stalowej Woli - w trzecim kwartale 2017 roku.

W planach sieci kin Helios na najbliższe lata jest też otwarcie do końca 2016 roku multipleksów w Gdańsku (7 ekranów, 1 180 miejsc), Poznaniu (8 ekranów, 1 600 miejsc) i Przemyślu (4 ekrany, 530 miejsc), a w 2017 - także w Warszawie w Blue City (8 ekranów, 1500 miejsc) oraz w Katowicach (8 ekranów, 1400 miejsc).

W 2015 roku Helios uruchomił 4 multipleksy - w Łodzi, Białymstoku, Jeleniej Górze i Wrocławiu.

Helios to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów. Dysponuje obecnie 37 kinami, posiadającymi łącznie 206 ekranów i ponad 43 tys. miejsc. Sieć jest w 100 proc. scyfryzowana. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach małej i średniej wielkości, ale jej kina są również obecne w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Łodzi, Gdańsku i Wrocławiu. Helios jest częścią Grupy Agora - jednej z największych spółek medialnych w Polsce.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)