Notowania

mitsubishi
21.04.2016 10:50

Skandal w Mitsubishi. Akcje spółki w dół o 20 procent

Podczas czwartkowej sesji na giełdzie w Tokio liczba ofert sprzedaży akcji Mitsubishi dziesięciokrotnie przekroczyła liczbę ofert kupna.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bjorn Laczay/flickr (CC BY-SA 2.0))

Inwestorzy czekają w kolejce, żeby sprzedać akcje Mitsubishi Motors po tym, jak japoński koncern samochodowy przyznał się wczoraj do fałszowania danych dotyczących zużycia paliwa - podaje BBC.

Podczas czwartkowej sesji na giełdzie w Tokio liczba ofert sprzedaży akcji Mitsubishi dziesięciokrotnie przekroczyła liczbę ofert kupna. W czwartek notowania spółki spadły o 20 proc. - kurs zamknięcia wyniósł 583 jeny (5,334 dolaów) wobec 733 jenów na zamknięciu w środę.

Już w środę Mitsubishi zaliczyło silny 15-procentowy spadek po tym, jak zarząd firmy poinformował na konferencji prasowej o wykryciu "pewnych problemów" dotyczących sposobu, w jaki przeprowadzano badania zużycia paliwa.

Z danych przedstawionych w oświadczeniu zarządu wynika, że ponad 600 tys. samochodów tej marki sprzedanych w Japonii nie zdało części testów zużycia paliwa. Zaniżanie wyników spalania dotyczy 157 tys. pojazdów sprzedawanych pod marką Mitsubishi (modele ek Wagon i eK Space) oraz 468 tys., które były produkowane dla Nissana (modele Dayz i Dayz Roox).

Do 27 kwietnia koncern ma złożyć japońskim władzom pełen raport na temat nieprawidłowości.

Tagi: mitsubishi, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz