Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
03.12.2018 09:31

Skanska sprzedała dwa biurowce w Silesia Business Park funduszowi ISOC Holdings

Skanska sprzedała biurowce C i D w kompleksie Silesia Business Park w Katowicach na rzecz filipińskiego funduszu ISOC Holdings Inc., podała Skanska.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Jest to pierwsza transakcja sprzedaży budynku biurowego Skanska w CEE inwestorowi z Filipin i jednocześnie pierwszy zakup dokonany przez ten fundusz w Polsce. Tym samym Skanska zakończyła proces inwestycyjny całego katowickiego kompleksu. Wcześniej budynki A i B kupił w 2015 r. szwedzki inwestor Niam" - czytamy w komunikacie.

Obie sprzedane nieruchomości biurowe klasy A zapewniają w sumie ok. 24 tys. m2 powierzchni najmu i 250 miejsc parkingowych na dwóch podziemnych kondygnacjach. Budynki C i D są wynajęte przez najemców z branży technologicznej i IT takich, jak PwC, Accenture i NGA Human Resources, podano także.

"Rynek biurowy w miastach regionalnych, w tym w Katowicach, rozwija się bardzo dynamicznie. Katowice są niezmiennie w polskiej czołówce. Cieszy nas, że ISOC Holding, to kolejny zagraniczny inwestor, który swoją obecność w Polsce zaczyna od współpracy z nami. Jest to potwierdzenie wysokiej jakości naszych projektów" - powiedział dyrektor regionalny Skanska Property Poland Mariusz Krzak, cytowany w komunikacie.

"ISOC Group inwestuje w Polsce, w szczególności w Katowicach, ponieważ skupiamy się coraz bardziej na rozwoju w obszarach technologii oraz innowacji. Kwitnący rynek outsourcingu procesów biznesowych (BPO) i centrów usług biznesowych (BSC), dobrze wykształceni pracownicy, rozwinięta infrastruktura oraz renomowani międzynarodowi inwestorzy - to wszystko sprawiło, że Katowice są naszym pierwszym wyborem na europejskim rynku. Postrzegamy Katowice jako pełne energii centrum połączone z dwoma innymi, ważnymi ośrodkami - Krakowem i Wrocławiem. Zamierzamy dalej rozwijać nasze partnerstwa oraz obecność w Polsce" - dodał prezes ISOC Michael Cosiquien.

Skanska Property Poland jest deweloperem budynków biurowych. Jest obecna na siedmiu rynkach w Polsce: w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Katowicach i Trójmieście.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz