Notowania

budownictwo
30.12.2016 10:00

Skanska sprzedała hotel Westin Warsaw katarskiemu holdingowi Al Sraiya

Podziel się
Dodaj komentarz

Warszawa, 30.12.2016 (ISBnews) - Skanska sprzedała pięciogwiazdkowy hotel Westin Warsaw, zarządzany przez Marriott International, katarskiemu holdingowi Al Sraiya, poinformowała spółka.To pierwszy zakup tego inwestora w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, jak też pierwsza transakcja Skanska związana z nieruchomością hotelową w Polsce, podano także.

"Hotel Westin stał się przez lata rozpoznawalnym punktem na warszawskiej mapie hoteli najwyższej klasy. Dzięki naszym staraniom udało dostosować się budynek i jego funkcjonowanie do wysokich norm środowiskowych, co przekłada się na komfort gości. Inwestor dostrzegł markę hotelu oraz wysoką jakość budynku i oferowanych w nim usług" - powiedziała managing director hotelu Agata Skowrońska-Domańska, cytowana w komunikacie.

Hotel posiada 361 pokoi. Niemal 120 hotelowych pokoi zostało ostatnio odnowionych i oferuje wystrój według projektu znanej londyńskiej projektantki Anity Rosato. Na ponad 1 000 m2 odrestaurowanej przestrzeni do spotkań biznesowych oraz imprez znajduje się z kolei 13 sal konferencyjnych, podano także.

"W procesie sprzedaży Skanska reprezentowała międzynarodowa firma doradcza JLL. Od strony prawnej transakcję po stronie kupującego obsługiwała kancelaria Linklaters, a po stronie sprzedającego - globalna firma prawnicza Dentons" - czytamy również.

Skanska Property Poland jest deweloperem budynków biurowych. Firma działa w Polsce od 1997 roku.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-12-2016

iiPodobno będzie tam azyl dla terrorystów islamskich przed wypadami na zachód,a może i także przed zamachami w Polsce.

Rozwiń komentarze (1)