Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Skarbiec TFI chce pozyskać kilkaset milionów złotych

0
Podziel się:

W 2014 roku Skarbiec TFI pozyskał 300 mln zł netto do funduszy otwartych.

Skarbiec TFI chce pozyskać kilkaset milionów złotych
(Emily2k/Dreamstime.com)
bEKAzZVN

Skarbiec TFI chce w 2015 roku co najmniej powtórzyć wyniki z zeszłego roku, kiedy do funduszy otwartych pozyskał netto 300 mln zł. Dodatkowo ponad 100 mln zł powinno trafić do funduszy zamkniętych, a do 200 mln zł do oferowanych przez Skarbca funduszy JP Morgan - poinformował prezes Marek Rybiec.

_ - Chcemy w 2015 roku pozyskać łącznie kilkaset milionów złotych nowych środków. Z tej kwoty ponad 100 mln zł powinny przynieść fundusze zamknięte, co najmniej 300 mln zł fundusze otwarte, liczymy też na 150-200 mln zł pozyskanych na rzecz funduszy zarządzanych przez JP Morgan _ - powiedział prezes Skarbca TFI.

W 2014 roku Skarbiec TFI pozyskał 300 mln zł netto do funduszy otwartych, a uruchomiona w zeszłym roku sprzedaż jednostek uczestnictwa funduszy JP Morgan przyniosła około 120-130 mln zł.

bEKAzZVP

Skarbiec TFI zarządza obecnie 43 funduszami, w tym 31 funduszami i subfunduszami otwartymi oraz 12 funduszami dedykowanymi, w których zgromadzono aktywa przekraczające 15 mld zł.

W ostatnich miesiącach do funduszy zamkniętych Skarbiec TFI dołączył trzy nowe: fundusz Skarbiec-Zdrowia FIZAN, Skarbiec-Dochodowych Nieruchomości FIZAN oraz Skarbiec-Football FIZAN.

_ - W przypadku dwóch pierwszych funduszy liczymy na pozyskanie w tym roku po kilkadziesiąt milionów złotych nowych środków, w przypadku trzeciego z nich - od kilku do kilkunastu milionów złotych _ - powiedział Rybiec.

Fundusz Skarbiec-Zdrowie został uruchomiony w 2014 roku przy współpracy z giełdowym Magellanem, który działa na rynku usług finansowych sektora ochrony zdrowia. Do tej pory Skarbiec-Zdrowie przeprowadził cztery emisje pozyskując łącznie 29 mln zł. Zgromadzone środki inwestuje w wierzytelności publicznych i niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej. Fundusz działać ma do końca 2019 roku z możliwością wydłużenia o 12 miesięcy.

bEKAzZVV

_ - Naszym celem jest uzyskanie rentowności na poziomie netto co najmniej 4 proc. _ - powiedział Piotr Kuba, wiceprezes Skarbiec TFI.

Skarbiec-Dochodowych Nieruchomości został utworzony na 7 lat. Polityka funduszu zakłada bezpośrednie inwestowanie w istniejące nieruchomości komercyjne.

_ - Obecna sytuacja na polskim rynku nieruchomości zachęca do inwestowania w segmencie małych i średnich nieruchomości handlowych. Widzimy stopniowe odchodzenie od sklepów wielkopowierzchniowych na rzecz delikatesów, drogerii i mniejszych sklepów spożywczych _ - powiedział Michał Pająk, zarządzający funduszami Skarbiec TFI.

Skarbiec-Football powstał z myślą o wspieraniu rozwoju polskich klubów piłkarskich. Zgromadzone środki fundusz będzie przeznaczał na współfinansowanie polityki transferowej wybranych klubów wykorzystując instrumenty finansowe typu mezzanine. Środki z pierwszej emisji w wysokości 6 mln zł zostaną zainwestowanie w Legii Warszawa.

bEKAzZWq
fundusze
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)