Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Skobel z ME: Prace nad PEP zakończymy w I kw. 2019 r.

0
Podziel się

Ministerstwo Energii zakłada, że zakończy prace związane z projektem "Polityki energetycznej Polski do 2040 r." (PEP) w I kw. 2019 r. i przedstawi dokument Radzie Ministrów, poinformował wiceminister Tadeusz Skobel.

Skobel z ME: Prace nad PEP zakończymy w I kw. 2019 r.
bEqYpAMR

"Szacujemy, że to będzie I kwartał 2019 r." - powiedział Skobel podczas posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. Górnictwa i Energii, zapytany o termin zamknięcia prac nad dokumentem.

Do 15 stycznia 2019 r. mogą być zgłaszane uwagi do projektu. Po konsultacjach przewidziano czas na wykonanie oceny oddziaływania na środowisko.

"Szacujemy, że ocena oddziaływania na środowisko zajmie 2,5 miesiąca do kwartału. W związku z tym w I kw. przedstawimy politykę energetyczną Radzie Ministrów" - powiedział wiceminister w rozmowie z ISBnews.

bEqYpAMT

Wskazał też, że Program Polskiej Energetyki Jądrowej powinien być zaktualizowany równolegle z polityką energetyczną.

Zaprezentowany pod koniec listopada projekt PEP przewiduje m.in. spadek udziału węgla w miksie energetycznym do 60% w 2030 r., osiągnięcie 21% udziału odnawialnych źródeł energii (OZE) w końcowym zużyciu energii brutto do 2030 r. oraz uruchomienie pierwszego bloku elektrowni jądrowej o mocy 1-1,5 GW do 2033 r. i bloków o mocy łącznie 6-9 GW do 2043 r. Nakłady inwestycyjne na nowe moce wytwórcze wynikające z PEP do 2040 r. to 400 mld zł.

bEqYpANu
energetyka
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)