Notowania

sesja na wall street
22.09.2015 23:56

Spadki na Wall Street. Oto powody

Decyzja Fed sprawiła, że na rynkach wzrosły obawy o niestabilną sytuację w światowej gospodarce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kentannenbaum/Dreamstime)

Wtorkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się spadkami głównych indeksów. Na rynkach utrzymuje się niepewność związana z przyszłością polityki Rezerwy Federalnej. Słabe nastroje na Wall Street to również efekt silnych spadków giełd europejskich.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial spadł o 1,09 proc., Nasdaq Composite zniżkował o 1,50 proc., a S&P 500 stracił 1,23 proc.

Rezerwa Federalna zdecydowała w ubiegłym tygodniu o pozostawieniu bez zmian stóp procentowych. Decyzja Fed sprawiła, że na rynkach wzrosły obawy o niestabilną sytuację w światowej gospodarce, którą Fed wskazał jako jedną z głównych przyczyn powstrzymania się od podwyżki oraz o to jak spowolnienie światowego wzrostu przełoży się na zyski największych globalnych korporacji.

Stopy procentowe w USA są na obecnym rekordowo niskim poziomie od końca 2008 roku, kiedy to Fed obniżył je do blisko zerowego poziomu w odpowiedzi na światowy kryzys finansowy. Do końca roku odbędą się jeszcze dwa posiedzenia Fed - w październiku oraz w grudniu.

Zobacz, jak wyglądała środowa sesja na Wall Street

Podwyżce w grudniu rynek terminowy przypisuje obecnie prawdopodobieństwo 44,2 proc., natomiast w październiku tylko 18 proc. - wynika z kalkulacji Bloomberga.

Silne spadki notowały we wtorek giełdy europejskie. Indeks Euro Stoxx stracił 3,4 proc. Europejskim parkietom przewodził rynek niemiecki. Indeks DAX zakończył wtorkowa sesję spadkiem o 3,8 proc.

Bardzo silnie traciły akcje Volkswagena, które poszły w dół we wtorek o blisko 20 proc. Spadki w przypadku niemieckiego koncernu szkodziły też notowaniom innych koncernów samochodowych w Europie.

W związku z oskarżeniami amerykańskiej federalnej Agencji Ochrony Środowiska (EPA) dotyczących manipulowania przez ten koncern pomiarem spalin w jego samochodach, Volkswagenowi grozi kara, która może sięgnąć 18 mld dolarów.

Tagi: sesja na wall street, giełda, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz