Notowania

budownictwo
29.11.2017 09:33

Spełniły się wszystkie warunki wezwania Globalworth na Griffin Premium RE..

Po zawarciu umowy organizacyjnej i złożeniu zapisów na 67,9% akcji spełniły się wszystkie warunki wezwania Globalworth na akcje Grifin Premium RE.., podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Globalworth Asset Managers S.R.L. (GAM) niniejszym informuje, iż 28 listopada 2017 r. Griffin Premium RE.. N.V. z siedzibą w Amsterdamie ogłosiła, że [...] zawarła umowę organizacyjną z Globalworth Real Estate Investments Limited (GREIL). Zgodnie z pkt 30 wezwania do zapisywania się na sprzedaż wszystkich akcji spółki ogłoszonego 4 października 2017 r. przez GAM zostało ono ogłoszone pod warunkiem zawarcia przez spółkę umowy organizacyjnej z GREIL, w związku z czym GAM uznaje ten warunek za spełniony" - czytamy w komunikacie.

Ponadto GAM powziął informację, że w odpowiedzi na wezwanie złożono zapisy na około 106 014 429 akcji (67,9% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Griffin), co stanowi więcej niż minimalna liczba akcji, po osiągnięciu której GAM zobowiązał się do nabycia akcji w ramach wezwania (co najmniej 78 082 203, co stanowi 50,01% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu).

"W związku z powyższym GAM informuje, że wszystkie warunki, pod którymi zostało ogłoszone wezwanie, zostały spełnione lub nastąpiło ich zrzeczenie, w związku z czym wezwanie stało się bezwarunkowe" - czytamy dalej.

Pod koniec października Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) ocenił, że GAM nie musi uzyskiwać jego zgody na nabycie w wezwaniu akcji Griffin Premium RE..

4 października Globalworth Real Estate Investments Limited ogłosił wezwanie na wszystkie 156 133 179 akcji Griffin Premium RE.. N.V. po 5,5 zł za akcję. Pomimo faktu, że intencją wzywającego jest przejęcie kontroli nad spółką (tj. uzyskanie przynajmniej 50,01% głosów na walnym zgromadzeniu), wzywający chciałby, by akcje były nadal notowane na GPW z odpowiednią liczbą akcji pozostających w wolnym obrocie, podano wtedy.

Globalworth jest spółką ostatecznie kontrolowaną przez Globalworth Real Estate Investments Limited. Działalność Grupy Globalworth jest skoncentrowana na inwestycjach nieruchomościowych w rejonie Europy Południowo-Wschodniej i Środkowo-Wschodniej. Nieruchomości komercyjne wchodzące w skład jej portfolio położone są głównie w Rumunii. Portfolio to obejmuje w szczególności wysokiej klasy biura, nieruchomości wykorzystywane w sektorze logistycznym i przemyśle lekkim oraz nieruchomości mieszkaniowe.

Griffin Premium RE.. jest pierwszą spółką typu REIT notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (od kwietnia 2017 r.). REIT (ang. real estate investment trust) to podmiot, który osiąga dochody głównie z wynajmu nieruchomości, a wypracowywane zyski wypłaca regularnie udziałowcom w formie dywidendy.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz