Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spółka dnia: Grupa Orbis podsumowała sprzedaż w trzecim kwartale. Rośnie po wielkim przejęciu

0
Podziel się:

O 7,5 procent wzrosły przychody grupy hotelowej Orbis w trzecim kwartale w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku.

Ireneusz Węgłowski, wiceprezes Grupy Orbis
Ireneusz Węgłowski, wiceprezes Grupy Orbis (Orbis SA)
bELjOIEl

Średnia cena za pokój w hotelach Orbisu sięgnęła prawie 220 złotych za dobę.

Na początku tego roku grupa hotelowa Orbis sfinalizowała największą w swojej historii transakcję. Za ponad 142 miliony euro kupiła 38 już działających hoteli oraz 8 projektów hotelowych w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, między innymi w Czechach, Słowacji, Bułgarii, Rumunii i na Węgrzech. Jak podkreślał w rozmowie z Money.pl Ireneusz Węgłowski, wiceprezes Orbisu, prawie 80 procent działających hoteli jest zlokalizowanych w stolicach tych państw.

- Z punktu widzenia atrakcyjności stolice Czech i Węgier - to aktualnie kluczowe dla nas rynki. Będziemy tam mieli w sumie 26 hoteli. Bardzo mocno stawiamy na rozwój gospodarczy tej części Europy. Cały region w kolejnych latach będzie potrzebował nowych hoteli - powiedział Ireneusz Węgłowski w money.pl.

bELjOIEn

Teraz przyszedł czas na pierwsze podsumowanie. Jak podała spółka, jej przychody w trzecim kwartale sięgnęły 362,9 miliona złotych. Oznacza to wzrost o 7,5 procent w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku. Tymczasem od początku roku przychody grupy wyniosły już 954,5 miliona złotych, czyli o 9,5 procent więcej w ujęciu rocznym.

Inwestorzy w ostatnich miesiącach bardzo dobrze postrzegali spółkę Orbis. Jej kurs w ciągu 12 miesięcy wzrósł o ponad 30 procent. W tym czasie Orbis sfinalizował też sporą emisję obligacji o wartości 300 milionów złotych. Dzięki temu spółka spłaciła 300 milionów złotych z kredytu bankowego o wartości 480 milionów złotych, który wcześniej zaciągnęła, by sfinalizować zakup hoteli.

Zobacz kurs akcji Orbisu w ciągu ostatnich 12 miesięcy

bELjOIEt

Ostatnio co prawda inwestorzy zabrali się za realizację zysków, ale nie znaczy to, że ostateczne wyniki spółki będą słabe. - Zarząd kilka dni temu przesunął publikację raportu za trzeci kwartał na 29 października (wcześniej planowano 10 listopada). Przyśpieszenie publikacji raportu zwyczajowo interpretowane jest przez rynek jako zapowiedź dobrych danych - zauważa Mariusz Puchałka, analityk DM ING Securities.

Orbis poinformował również, że w trzecim kwartale hotele spółki były zapełnione gośćmi w 82 procentach. To wzrost wobec 75,5 procent przed rokiem. Z kolei średnia cena za pokój wyniosła 218 złotych (bez podatku VAT)
, a więc była o około 2 procent niższa niż przed rokiem.

bELjOIEO
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)