Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Łukasz Pałka
|

Spółka dnia: Kurs akcji Uniwheels może wzrosnąć o jedną piątą

0
Podziel się:

Spółka Uniwheels to niedawny debiutant na warszawskiej giełdzie

Ralf Schmid, prezes Uniwheels
Ralf Schmid, prezes Uniwheels (GPW)
bEKEFdAl

O ponad 11 procent w ujęciu rocznym wzrośnie w tym roku sprzedaż dostawcy felg notowanego na warszawskiej giełdzie. Tak prognozują analitycy DM BPS i zalecają inwestorom kupowanie akcji spółki Uniwheels.

Według analityków DM BPS cena akcji Uniwheels może dość do 132,2 złotego, co oznacza, że liczą oni na wzrost o 18 procent w porównaniu do zamknięcia notowań w środę. Rekomendację "kupuj" wydali również analitycy Wood&Co. wskazując, że cena akcji może wzrosnąć jeszcze bardziej, bo do 136 złotych, czyli o jedną piątą.

Kurs akcji spółki Uniwheels AG

bEKEFdAn

Spółka Uniwheels to niedawny debiutant na warszawskiej giełdzie. Niemiecka firma jest jednym z największych w Europie producentów i dostawców felg. W ofercie publicznej sprzedała ona łącznie 4,8 miliona akcji po 105 złotych za sztukę. W ten sposób wartość oferty przekroczyła 500 milionów złotych. Inwestorzy indywidualni dostali 240 tysięcy akcji. Reszta trafiła do inwestorów instytucjonalnych.

Środki z emisji spółka chce wykorzystać do częściowego sfinansowania budowy zakładu w Stalowej Woli.

"Zwracamy uwagę na stabilny model biznesowy, przejawiający się wieloletnią historią kontaktów z czołowymi koncernami samochodowymi i pełny portfel zamówień do 2016 roku (...). Na korzyść Grupy działa również operowanie w SSE, która pozwala na zmniejszenie opodatkowania, a także niższe koszty pracy w polskich zakładach" - piszą analitycy DM BPS w rekomendacji.

Według analityków spółka będzie poprawiać swoje wyniki finansowe. Jej przychody mają w tym roku wzrosnąć o ponad 11 procent w ujęciu rocznym. Zysk netto ich zdaniem sięgnie 32,8 miliona euro.

bEKEFdAt
Wyniki finansowe spółki Uniwheels (mln euro)
2013 2014 2015* 2016*
Przychody 337,16 362,59 404,3 433,6
Zysk netto 13,25 22,77 32,8 34,9

Źródło: Money.pl na podstawie prospektu emisyjnego i DM BPS. *Prognoza DM BPS.

"Pozytywny obraz psuje nieco fakt, iż spółka działa na pełnych mocach produkcyjnych i jedyna szansą na poprawę wyników w najbliższych kwartałach będzie poprawa efektywności produkcji i minimalizacja kosztów. Uwzględniamy również, iż w dłuższym terminie koszty płac w Polsce powinny dążyć do tych w Niemczech, co obniży rentowność produkcji" - dodają analitycy DM BPS.

bEKEFdAO
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)