Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spółka Forte wybuduje fabrykę za prawie 170 mln złotych

0
Podziel się:

Łączna wartość 2 kontraktów to około 170 mln złotych.

Spółka Forte wybuduje fabrykę za prawie 170 mln złotych
(Forte)
bETSXFlx

Fabryki Mebli Forte podpisały dwie umowy na wykonanie części linii produkcyjnych w ramach budowy fabryki płyt wiórowych w Suwałkach. Wartość umów to 23,65 mln euro (ok. 103,93 mln zł) i 15 mln euro (ok. 65,92 mln zł).

Spółka poinformowała w komunikacie, że kontrakt został zawarty w dniu 30 maja 2016 roku ze spółką z ograniczoną odpowiedzialnością Siempelkamp Maschinen- und Anlagenbau GmbH z siedzibą w Krefeld (Niemcy). Dotyczy ona zaprojektowania, dostawy, instalacji oraz uruchomienia części linii produkcyjnej do produkcji płyt wiórowych . Łączna wartość Umowy wynosi 23 650 000 euro, co stanowi równowartość kwoty prawie 104 mln złotych. Przewidywany termin zakończenia realizacji umowy to lipiec 2018 roku.

Drugą umowę na zaprojektowanie, dostawę, instalację oraz uruchomienie części linii produkcyjnej do produkcji płyt wiórowych Forte zawarło z Büttner Energie - und Trocknungstechnik GmbH z siedzibą w Krefeld. Łączna wartość tej umowy wynosi 15 000 000 euro, co stanowi równowartość prawie 66 mln złotych. Przewidywany termin zakończenia realizacji drugiej umowy to marzec 2018 roku.

bETSXFlz

Jednocześnie Forte dokonało cesji obu umów na podmiot zależny Tanne Sp. z o. o., który będzie realizował inwestycję polegającą na budowie fabryki płyt wiórowych w Suwałkach.

Fabryki Mebli Forte są czołowym polskim producentem i eksporterem mebli, posiadającym cztery zakłady produkcyjne w Polsce oraz szereg spółek o profilu handlowym w kraju i za granicą. Spółka założona przez Macieja Formanowicza rozpoczęła działalność produkcyjną w 1992 roku. Od 1996 roku jest notowana na GPW.

bETSXFma
budownictwo
nieruchomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)