Notowania

budownictwo
19.02.2018 14:22

Spółka Marvipolu ma umowę deweloperską w proj. magazynowym w zachodniopomorskim

PDC Industrial Center 84, spółka celowa Marvipol Logistics (jednostki zależnej Marvipol Development) i PG Dutch Holding I, podpisała z Panattoni Development Europe umowę deweloperską dotyczącą realizacji projektu magazynowego w województwie zachodniopomorskim, podał Marvipol Development.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Na mocy umowy, spółka celowa zleciła deweloperowi koordynowanie i monitorowanie prac związanych z realizacją projektu, w tym wybór generalnego wykonawcy, z którym spółka celowa zawrze umowę o roboty budowlane. Umowa została zawarta z zastrzeżeniem warunku zawieszającego, jakim jest nabycie przez spółkę celową nieruchomości, na której ma zostać zrealizowany projekt. Ponadto emitent wyjaśnia, że realizacja projektu wymaga uzyskana niezbędnych pozwoleń administracyjnych" - czytamy w komunikacie.

Dodatkowo, w związku z realizacją projektu, Marvipol Logistics zawarła ze spółką celową umowę pożyczki, na podstawie której udzieli jej pożyczki w kwocie 8,84 mln euro z przeznaczeniem na nabycie nieruchomości, na której ma zostać zrealizowany projekt, podano także.

Marvipol Development jest jednym z wiodących polskich deweloperów. Spółka prowadzi działalność - za pośrednictwem spółek celowych - w dwóch podstawowych segmentach: mieszkaniowym, w ramach którego realizuje projekty budownictwa wielorodzinnego oraz magazynowym, inwestując w budowę i komercjalizację, a następnie sprzedając skomercjalizowane projekty. Spółka - w następstwie podziału Marvipol S.A. - z dniem 1 grudnia 2017 r. przejęła działalność deweloperską prowadzoną przez Marvipol S.A. od 1996 r.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz