Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spółka Marvipolu zawarła umowy ws. rozpoczęcia proj. magazynowego w Warszawie

0
Podziel się:

Marvipol Development powziął wiadomość o podpisaniu pakietu dokumentów dotyczących realizacji i finansowania zamierzenia inwestycyjnego, polegającego na wybudowaniu budynku magazynowego w Warszawie, podała spółka.

Spółka Marvipolu zawarła umowy ws. rozpoczęcia proj. magazynowego w Warszawie
bEJBongB

"W ramach ww. dokumentów spółka PDC Industrial Center 59 Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (spółka celowa), która w toku realizacji projektu zostanie wspólnym przedsięwzięciem Marvipol Logistics S.A. - jednostki zależnej emitenta oraz PG Dutch Holding I B.V. (spółka prawa holenderskiego) podpisała z Panattoni Development Europe Sp. z o.o. (Panattoni, deweloper) m.in. umowę deweloperską dotyczącą realizacji projektu. Na mocy umowy, spółka celowa zleciła deweloperowi koordynowanie i monitorowanie prac związanych z realizacją projektu, w tym wybór generalnego wykonawcy, z którym spółka celowa zawrze umowę o roboty budowlane. Umowa została zawarta z zastrzeżeniem warunku zawieszającego, jakim jest nabycie przez spółkę celową nieruchomości, na której ma zostać zrealizowany projekt. Ponadto emitent wyjaśnia, że realizacja projektu wymaga uzyskana niezbędnych pozwoleń administracyjnych" - czytamy w komunikacie.

Dodatkowo, w związku z realizacją projektu, Marvipol Logistics zawarła ze spółką celową umowę pożyczki, na podstawie której udzieli spółce celowej pożyczki w kwocie 4 mln euro z przeznaczeniem na finansowanie nabycia nieruchomości, na której ma zostać zrealizowany projekt. Pożyczka zostanie udzielona na warunkach, które nie odbiegają od warunków powszechnie stosowanych dla tego typu umów, podano także.

Marvipol Development jest jednym z wiodących polskich deweloperów. Spółka prowadzi działalność - za pośrednictwem spółek celowych - w dwóch podstawowych segmentach: mieszkaniowym, w ramach którego realizuje projekty budownictwa wielorodzinnego oraz magazynowym, inwestując w budowę i komercjalizację, a następnie sprzedając skomercjalizowane projekty. Spółka - w następstwie podziału Marvipol S.A. - z dniem 1 grudnia 2017 r. przejęła działalność deweloperską prowadzoną przez Marvipol S.A. od 1996 r.

bEJBonhe
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)